KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Pojadą do Brukseli - nagroda w konkursie historycznym

31 maja br. w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Krośnie odbył się konkurs historyczny z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja: „Rzeczpospolita szlachecka 1493- 1795. Wzloty i upadki”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z dziewięciu szkół krośnieńskich oraz powiatu krośnieńskiego, którzy zostali wyłonienie  podczas eliminacji szkolnych.

REKLAMAMłodzież prezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy. Każdy chciał zdobyć nagrodę główną i wyjechać na wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Taką niespodziankę przygotował dla czterech najlepszych uczestników eurodeputowany Tomasz Poręba.

alt

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce- Aleksandra Bugajska (Gimnazjum Katolickie w Krośnie)
II miejsce- Dominika Gierlicka (Gimnazjum Nr 1 w Krośnie)
III miejsce- Julia Habrat (Gimnazjum Katolickie w Krośnie)
IV miejsce- Grzegorz Wołowik (Gimnazjum w Świerzowej  Polskiej)

alt

Praca uczniów została podwójnie nagrodzona. Poza wyjazdem za granicę otrzymali oni również atrakcyjne nagrody: DVD, cyfrowy aparat fotograficzny, MP4, ufundowane przez posła Piotra Babinetza.
Wielką radość z nagrody okazywali również finaliści konkursu. Dla nich poseł Piotr Babinetz przygotował wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści obejrzą najciekawsze zabytki naszej stolicy, a także będą mieli możliwość zwiedzania budynku Sejmu.

alt

Dla uczniów szkół podstawowych konkurs pod hasłem „A to Polska właśnie” przeprowadzono w kategorii plastycznej. Wzięło w nim udział osiem osób. Prace  nawiązujące do uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostały docenione przez jury, które przyznało dwa pierwsze miejsca: dla Weroniki Przybyły ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Krośnie i Gabrieli Jurczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Krośnie oraz miejsce drugie dla Izabeli Niezgody ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krośnie. Wyróżnione osoby pojadą na wycieczkę do Warszawy ufundowaną przez posła Piotra Babinetza.

alt

Uczniowie biorący udział w konkursie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę z historii Polski i Europy, ale także zdobyli cenne nagrody, co zapewne będzie dla nich jeszcze większą motywacją do dalszej pracy.

alt

Elżbieta Boś

 • autor: Elżbieta Boś

2 komentarzy

 • Pan Józek

  Gratulacje. Dobry pomysł z takimi konkursami. Szkoda, ze to politycy organizują.

  Zgłoś nadużycie Pan Józek sobota, 11, czerwiec 2011 19:40 Link do komentarza
 • Rafi

  ic tym młodym ludziom talentu i szczęścia.Gratulacje. A właściwie gratulacje dla szkoły - organizatora.Mlodzi muszą zostać docenieni, warto nagradzać wysiłek, a takie nagrody , to nie to samo co długopis, czyjakaś tani album . Brawo nauczyciele z dziesiątki i gimnazjum nr 2. Gratulacje za świetną organizację konkursu.

  Zgłoś nadużycie Rafi sobota, 11, czerwiec 2011 19:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?