KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejna debata z menadżerami na krośnieńskiej PWSZ-cie

9 czerwca br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie już po raz piąty z rzędu odbyła się debata studentów z osobami zarządzającymi w dużych firmach z regionu. Tym razem w spotkaniu wzięli udział reprezentanci: Grupy Nowy Styl - Dyrektor Personalny Justyna Wulf-Zborowska, firmy Cellfast - Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Tomasz Sobiborowicz oraz Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie - Dyrektor Zbigniew Janocha.

REKLAMA


alt

Organizowane w krośnieńskiej PWSZ debaty mają na celu przybliżyć  przyszłym absolwentom studiów specyfikę pracy u  pracodawców z regionu, a także ukazać wymagania i możliwości kariery w poszczególnych organizacjach. Formuła spotkań opiera się na bezpośrednim kontakcie przedstawicieli kierownictwa firm ze studentami. W trakcie kilkugodzinnej debaty porusza się zagadnienia z zakresu zatrudnienia, poszukiwanych przez firmy profesji i kierunków wykształcenia, rozwoju zawodowego i przebiegu kariery zawodowej, możliwości awansowania, wysokości i składników wynagrodzenia, kultury organizacyjnej, a także specyfiki pracy w firmach z regionu.

alt

Zawsze do debaty zapraszamy trzech menadżerów reprezentujących różne branże, ale zawsze zbieżne z kierunkami kształcenia PWSZ. Spotkania są specjalnie dobierane pod studentów. Wierzę, że dzięki wyjaśnieniom naszych gości, zmniejszy się u naszych przyszłych absolwentów stres związany ze składaniem dokumentacji aplikacyjnej – mówił podczas spotkania dr Piotr Lenik, koordynator projektu, w ramach którego debaty menadżerskie są organizowane.

alt

Z kolei otwierający debatę Rektor PWSZ – Profesor Janusz Gruchała, pokreślił, że to spotkanie to dobre miejsce na pewną refleksję. Przypomniał, że kiedyś czas beztroskiego studiowania się skończy i trzeba będzie znaleźć odpowiednią pracę i systematycznie podnosić swoje kwalifikacje. – Dziś sam dyplom nie wystarczy do osiągnięcia wymarzonej pracy.

alt

W czasie trwania debaty studenci mieli okazję wysłuchać wiele cennych wskazówek, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Menadżerowie byli zdania, że wielu z obecnych słuchaczy ma szansę na zatrudnienie w ich firmach. Wielu studentów spełnia już wymagania jakie stoją przed nimi na rynku pracy. W mojej firmie zatrudnionych jest cztery osoby, które podnoszą swoje kwalifikacje na kierunku budownictwo.  – mówi Zbigniew Janocha z RBDiM.

alt

Tomasz Sobiborowicz z Cellfastu podkreślił, że głównym tematem wynikającym z debaty był niepokój o przyszłość młodego pokolenia, które jest już przy końcu swoich studiów. – Studenci zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji na rynku dlatego dziś przybyli tak licznie.

alt

Justyna Wulf-Zborowska z Nowego Stylu zachęcała studentów do różnych form aktywności dzięki czemu zdobędą nowe doświadczenia, które przyczynią się do zwiększenia ich atrakcyjności na rynku pracy.

Menadżerowie, mieli również okazję do przedstawienia przebiegu swojej kariery. Studenci mogli poznać prawdziwe ale często humorystyczne historie, które towarzyszyły obecnym menadżerom w drodze do sukcesu. W trzeciej części debaty słuchacze mieli okazję do zadawania pytań, które często nie były pytaniami łatwymi.

Studentów głównie interesowały pytania dotyczący obszaru działalności firm, procesu rekrutacyjnego, zatrudnienia i zarobków. Mam nadzieję, że w głowach studentów kształtują się już jakieś plany, które pozwolą im osiągnąć sukces. – dodaje Justyna Wulf-Zborowska z Nowego Stylu.

alt

Spotkania menadżerskie na krośnieńskiej Uczelni odbywają się w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego „Kurs na Gospodarkę” – Program rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.  Do tej pory studenci mieli okazję do udziału w debacie z: b. Prezesem Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego S.A. - Stanisławem Materniakiem, Szefem produkcji Goodrich Krosno - Czesławem Maciągiem, Wiceprezesem Zakładu Robót Górniczych w Krośnie - Wiesławem Stasiakiem, Dyrektorem Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie - Markiem Ordyczyńskim, Dyrektorem Public Relations i Relacji z Franczyzobiorcami Eurocash S.A - Waldemarem Jezierskim, Dyrektorem ds. Handlu i Marketingu Zakładów Mięsnych Herman S.A. z Kielnarowej – Romanem Frączkiem, Dyrektorem ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Zelmer S.A - Martą Górak-Kopeć, Dyrektorem Technicznych Nafta Gaz Serwis S.A. - Januszem Kosztołowiczem, czy też przedstawicielem największego potentata gospodarczego na świecie firmy Microsoft - Janem Kleczkowskim. W spotkaniach ze studentami udział wzięli również menedżerowie z polskiego oddziału chińskiej grupy Beijing West Industries Group (BWI) - Dyrektor Agnieszka Warchoł,  jak również Prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego - Janusz Fic oraz Prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie - Jan Zdzieba.

mk
Foto: Piotr Dymiński

  • autor: mk

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?