Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Awangardowy projekt stroju ze "Szczepanika"

W rozegranym, 6 czerwca w Częstochowie, finale Ogólnopolskiego Konkursu Odzieżowego „Awangarda bez granic” wygrała  absolwentka Technikum Odzieżowego w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie – Ewelina Ziobro. Jej projekt spódnicy i gorsetu znalazł najwyższe uznanie jury konkursu.

REKLAMAalt

W lutym br. w ZSP 1 dla wszystkich uczniów kształcących się w zwodzie technik technologii odzieży zorganizowano szkolny etap konkursu. Celem konkursu jest wspieranie utalentowanych uczniów, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. Zadaniem konkursu było wykonanie dwóch projektów plastycznych wyrobu odzieżowego w stylu awangardowym - w formie kolorowych rysunków żurnalowych.

Spośród wielu ciekawych projektów, biorąc pod uwagę pomysłowość oryginalność, kolorystykę i zharmonizowanie całości, szkolna komisja wyłoniła laureatów. Zdecydowano jednocześnie, że prace Eweliny Ziobro oraz Justyny Wrona zostaną wysłane do konkursu ogólnopolskiego, który był zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie.

alt

Obie prace obok 13 z innych szkół w Polsce (od Białegostoku po Rybnik) zostały w marcu  zakwalifikowane do finału. Uczestniczki finału zostały zobligowane do uszycia gotowych wyrobów odzieżowych zgodnie z projektem plastycznym zgłoszonym na konkurs.

alt

Opiekunem uczennicy oraz organizatorem szkolnego etapu konkursu była nauczycielka przedmiotów odzieżowych - p. Teresa Belcik.

js/um

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj