KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2011/09/14/a

Tajemniczy "cud", to dzieło 16-latka

Dzisiaj (14 września 2011) policjanci rozwikłali zagadkę substancji, ujawnionej na głowie figury Chrystusa w Krośnie. Okazało się, że jest to sztuczna krew, którą rozlał tam 16-letni chłopiec. Nieletni utrzymuje, że miał to być żart i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.

REKLAMA


alt

Przedwczoraj (poniedziałek, 12 września 2011) Policja przyjęła oficjalne zawiadomienie o możliwości uszkodzenia Pomnika Ku Czci Poległych w I Wojnie Światowej stojącego przy parafii pod wezwaniem N.M.P. Królowej Polski, przy ul. ks. Decowskiego 2, Krosno – Polanka. Według zgłoszenia, w minioną sobotę 10 września 2011, około godziny 18:00 na twarzy i głowie wieńczącej pomnik figury Chrystusa zaobserwowano tajemnicze ślady czerwonej substancji przypominającą swoim wyglądem krew.

Informacja o domniemanym cudzie szybko obiegła Internet. Zjawisko wywołało spore poruszenie w społeczności lokalnej. Do Polanki przybywały rzesze mieszkańców Krosna, a także województwa podkarpackiego, jak również z innych rejonów Kraju.

{gallery}wiadomosci/2011/09/14/a{/gallery}

Komendant Miejski Policji w Krośnie uznał sprawę za priorytetową.
 
W jej szybkim wyjaśnieniu policjantom pomogło zgłoszenie o innym przestępstwie, do którego doszło w tym samym rejonie miasta. W niedzielę, mieszkaniec gminy Chorkówka ujął i przekazał funkcjonariuszom 16-latka, który wspólnie z kolegami dewastował budowany przez niego dom. Chociaż zatrzymany nieletni nie brał udziału w zanieczyszczeniu figury, policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego 16-letni kolega z Krosna.
 
Dzisiaj (14 września 2011) nieletni został przewieziony do komendy i przesłuchany w obecności szkolnego pedagoga. Chłopiec przyznał się do uszkodzenia pomnika i wyjaśnił, że miał to być jedynie żart i nie przypuszczał jakie mogą być konsekwencje tego czynu. Figurę oblał wykorzystywaną na planach filmowych sztuczną krwią, którą kupił w Internecie z zamiarem robienia dowcipów.

alt

Kiedy wchodził na pomnik, obok stało kilku jego kolegów obserwujących całe zdarzenie. Nieletni utrzymuje, że zrobił to kilka dni temu późnym wieczorem, kiedy było już ciemno.
 
Butelkę z resztą substancji policjanci zabezpieczyli dzisiaj w miejscu zamieszkania 16-latka. Z uwagi na wiek sprawcy, aktualnie funkcjonariusze kompletują dokumentację sprawy, która niebawem zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czy to faktycznie cud?
"Cud krośnieński" badany
Farba?
To nie cud, to wandal?

kmp, red.

 • autor: kmp, red

31 komentarzy

 • Hm.

  Największym problemem w waszym rozumowaniu jest to, że nawet policja podaje iż ów chłopak, który pomalował pomnik, nie pochodzi wcale z Krosna - Polanki, lecz z innej dzielnicy Krosna, tak więc ten "Arek", czy jak mu tam, nie jest osobą, do której teraz wszyscy macie problem. :)

  Zgłoś nadużycie Hm. sobota, 17, wrzesień 2011 18:39 Link do komentarza
 • racjonalista

  jak czytam takie zabobony...to uswiadamiam sobie, ze w glowach wielu polakow jest taka sieczka...ze szok.
  Ludzie, obudzcie sie! jest 21 wiek a nie sredniowiecze, zeby w takie pierdoly wierzyc. smutno mi, ze gatunek ludzki jest tak ciemny....

  Zgłoś nadużycie racjonalista sobota, 17, wrzesień 2011 02:59 Link do komentarza
 • maro

  Drogi Gościu! Była kiedyś Wszechnica i padła z braku oglądalności, a przede wszystkim dlatego, że tylko ja pisałem do portalu, a zależało mi na wspólnym działaniu. Trudno przeforsować mały portal z wyższą wartością niż codzienna sensacja z własnego podwórka. KC zdobyło poczytność właśnie dlatego, że pisze inaczej... ale to już sam ocenisz. Skąd inąd dobrze by było kiedyś może wskrzesić coś takiego jak WG (nawet jest to już budowane, ale trzeba jeszcze produktywnej redakcji, jeżeli jesteś zainteresowany zapraszam, a start będzie możliwy...Pozdrawiam MG

  Zgłoś nadużycie maro sobota, 17, wrzesień 2011 00:36 Link do komentarza
 • a

  No masz Ci los, w Lublinie na cmentarzu na llipowej jest aniol ktorego krwawe lzy ogladam juz 3 rok. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rzeźba_anioła_Antoniego_Kurzawy.jpg&filetimestamp=20080419204948

  Zawsze sie tym tak bardzo zachwycalem ale nikt nigdy nie podzielal mojego entuzjazmu:P

  Zgłoś nadużycie a sobota, 17, wrzesień 2011 00:15 Link do komentarza
 • olla

  I przestępcy odetchnęli z ulgą. Można gwałcić, kraść i mordować, byleby pomników zwłaszcza jezusowych nie oblewać farbą.

  Zgłoś nadużycie olla sobota, 17, wrzesień 2011 00:12 Link do komentarza
 • hao

  Podstawili jakiegoś młodocianego, żeby zabrać nam cud! Jezus Chrystus żyje wśród nas i oto są namacalne dowody! Nie dajcie się zwieść "oficjalnej" wersji.

  ;-)

  Zgłoś nadużycie hao piątek, 16, wrzesień 2011 22:55 Link do komentarza
 • Guest

  młody uświadomił wszystkim jacy są łatwowierni i naiwni

  Zgłoś nadużycie Guest piątek, 16, wrzesień 2011 21:11 Link do komentarza
 • Gość

  Wiesz chyba spotkaliśmy się na" tamtym portaliku "jak go określasz MG w temacie o Pałacyku w Polance, o dębach.
  @ gość ....Pozdrawiam...a jednak na ścieżkach w necie można się spotkać mając podobne zainteresowania.

  Zgłoś nadużycie Gość czwartek, 15, wrzesień 2011 23:07 Link do komentarza
 • maro

  Kiedyś postawiłem cały portalik poświęcony "głębszym wartościom" ale nie budził on zainteresowania - byli stali czytelnicy i nic poza tym - odwiedziny na poziomie 100 niepowtarzalnych dziennie - to za mało. Ciekawi Ludzie? Jakoś nie interesują Tych, którzy myszkują po necie, gros Czytelników szuka ciekawostek i sensacji i w takim świecie żyjemy... A Historiaaaa! to wszak moja pasja i z niej jakoś żyję, a kogo ona z grona internautów interesuje szczególnie w Krośnie? KC czasem coś tam o niej wrzuci i pisze o różnych z nią związanych wydarzeniach - czy sa tam jakieś komentarze oprócz tych, które mogą przypiąć jakąś łatę komuś z Rządzących?

  Zgłoś nadużycie maro czwartek, 15, wrzesień 2011 19:18 Link do komentarza
 • ha

  @Gościu słusznie prawisz, ale krośnieńskie portale, wszystkie na to samo cierpią, i nie wychylając się wzajemnie naśladują. Najważniejsze to wypadki, a potem długo nic i od niechcenia zaznaczone jakieś ważkie dla miasta wydarzenia, a Krosno takie ładne miasteczko i swoją historię ma i znanych ludzi w świecie posiada, i wielu absolwentów krośnieńskich szkół, który słynni są w świecie, a w Krośnie jakoś nie, choćby nieżyjący już "nafciarz" Jan Zych /poeta zmarły w Meksyku przed wieloma laty.../ opiewający w swych wierszach piękno Ziemi Krośnieńskiej .
  Może warto by to opisać, poszperać w muzeum i w głowach rodowitych Krośnian.

  Zgłoś nadużycie ha czwartek, 15, wrzesień 2011 17:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?