Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Stacja 2 - Szkocja

W ramach międzynarodowego programu Comeniusa, uczniowie Szczepanika w dniach od 6 do 11 listopada uczestniczyli w wyjeździe do Szkocji.

REKLAMAPrzedłużony listopadowy weekend
Aż 11 uczniów i 3 nauczycieli mogło cieszyć się z wyjazdu do Szkocji, który jest częścią międzynarodowego programu Comeniusa pod nazwą "Choral music and poetry". Program ten realizowany jest przez ZSP nr 1 w Krośnie we współpracy ze szkołami w Szkocji, Francji i Hiszpanii. W tym roku uczniowie odwiedzili Garnock Academy w Kilbirnie. Tegoroczny wyjazd był już drugim w ramach realizowanego programu Comeniusa,. W ubiegłym roku uczniowie zwiedzili Francję, natomiast na przyszły rok zaplanowana jest jeszcze Hiszpania.

alt

Wspólny bagaż przygotowań
Przygotowania do wizyty w Szkocji były dla uczniów żmudne i intensywne. Celem było opracowanie utworów hiszpańskiego poety Frederico Garcia Lorca „Nocturno de la ventana IV ”  oraz polskiego wiersza „Widok ze Świnicy do doliny Wierchcichej”, którego autorem jest Kazimierz Przerwa Tetmajer.
 Na miejscu oprócz zaprezentowanych wierszy można było wysłuchać koncertu chórów wzbogaconych o liczne występy instrumentalistów i wokalistów gospodarzy spotkania.

Atrakcje i zabytki
Oprócz realizacji zaplanowanego projektu uczniowie ZSP nr 1 mieli możliwość podziwiania atrakcji turystycznych znajdujących się w Szkocji. Zwiedzili między innymi Irvine Burns Club oraz Burns Heritage Centre - poświęcone  najsłynniejszemu szkockiemu poecie Robrtowi Burnsowi i jego twórczości. Głównym celem atrakcji była wizyta w Glasgow, gdzie podziwiać można zbiory w Muzeum Transportu oraz muzeum Kelvingrove Art Gallery, a także wizyta w Edynburgu, która z pewnością miała największy wpływ na zaznajomienie się z historią i kulturą w Szkocji. W stolicy uczniowie zwiedzili przede wszystkim zamki i kościoły, ale także mieli możliwość udziału w pokazach tańców tradycyjnych i muzyki szkockiej.

Wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia...
Wspomnienia uczniów ZSP nr 1 z wizyty w Kilbirnie są jak najbardziej pozytywne. Młodzież zachwycona jest architekturą szkocką, która przeplata się z niepowtarzalnymi widokami, ale nie tylko. Najwięcej podziwu zyskała atmosfera panująca w rodzinach, u których przebywali uczniowie. Czuli się tam jak u siebie ze względu na życzliwość i uśmiech, którym nawet „zarażali”.

Pozytywnym aspektem wyjazdu jest z pewnością możliwość „podszkolenia się” w języku angielskim. Oprócz tego uczniowie dostali niesamowitą szansę na zapoznanie się z obcą kulturą, tradycją i historią. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięciach.

Patrycja Miezin

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj