KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W krośnieńskiej PWSZ-ce o biznesie

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, już po raz szósty odbyła się debata, w której wzięli udział, z jednej strony - szefowie dużych firm z regionu, a z drugiej - krośnieńscy studenci.

REKLAMATym razem w charakterze ekspertów-prelegentów wystąpili: Andrzej Czarnecki – Dyrektor Działu Komunikacji WSK „PZL-Rzeszów” S.A., Mariusz Kawa - Dyrektor Agencji Rynku Rolnego OT Rzeszów, Paweł Szczygieł – Prezes „Uzdrowisko Rymanów” S.A. oraz Antoni Jaklik – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sanoku.

alt

Debaty są organizowane cyklicznie w ramach projektu „Kurs na gospodarkę! – Program Rozwoju PWSZ w Krośnie” i są jednym z działań wzmacniających proces dydaktyczny w krośnieńskiej Uczelni.

W czasie debat rozmawiamy przede wszystkim o biznesie i specyfice pracy w największych firmach z regionu. Studenci mają możliwość poznania aspektów polityki kadrowej w różnorodnych organizacjach, co najważniejsze - z ust osób pełniących tam funkcje zarządcze podkreśla dr Piotr Lenik, koordynator projektu.

alt

Spotkania z największymi pracodawcami z regionu mają ukazać wymagania stawiane przed potencjalnymi pracownikami. Formuła debat opiera się na bezpośrednim kontakcie przedstawicieli kierownictwa firm ze studentami. W trakcie kilkugodzinnej debaty porusza się zagadnienia z zakresu procedur zatrudnienia, preferowanych kierunków wykształcenia, wysokości zarobków, a także specyfiki pracy w poszczególnych firmach. Studenci mają również okazję do usłyszenia cennych rad od doświadczonych praktyków.

alt

W poprzednich debatach, na krośnieńskiej Uczelni, brali udział eksperci reprezentujący: Zelmer S.A., Microsoft Polska, Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A., Goodrich Krosno, Zakład Robót Górniczych w Krośnie, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Eurocash S.A., Zakłady Mięsne Herman S.A., Nafta Gaz Serwis S.A., Beijing West Industries Group (BWI), Krośnieński Holding Komunalny, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie, Nowy Styl, Cellfast, a także Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

pwsz

  • autor: pwsz

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?