KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biało – niebieski Mikołaj

Kibice Karpat wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i z przygotowanymi przez siebie paczkami odwiedzili dzieci z krośnieńskiego Domu Dziecka im. ks. Gorazdowskiego. Był to finał akcji „… i Ty zostań biało-niebieskim Mikołajem”. Podczas akcji zbierano środki finansowe na zakup wymarzonych prezentów, o które dzieci i młodzież prosiły w listach do Św. Mikołaja.

REKLAMA


alt

Akcję rozpoczęto pod koniec października, wówczas na licytację powędrowały pierwsze gadżety, z których sprzedaży planowano zakupić paczki mikołajkowe. W sumie przeprowadzono blisko 20 licytacji. Organizatorom udało nam się także pozyskać sponsorów, którzy przekazali nie tylko środki finansowe, ale także słodycze, sprzęt sportowy oraz wyprodukowali gadżety na licytacje.

Do akcji włączyli się także piłkarze „Karpat”, którzy dorzucili zebrane między sobą pieniądze oraz słodycze. Ciekawym pomysłem było rozegranie „Turnieju Mikołajkowego” pomiędzy kibicami, działaczami i piłkarzami Karpat, podczas którego zebrano kolejne środki finansowe.
- Atmosfera tego dnia była znakomita i miejmy nadzieję, że ten turniej zagości na stałe w „biało-niebieskim” kalendarzu mówi Wojtek Kuźmik, jeden z organizatorów.

Finałem akcji było rozdanie prezentów dzieciom w Domu Dziecka. W „biało-niebieskiego mikołaja” wcielili się sami kibice. 

alt

Trud przygotowania indywidualnych paczek przyniósł oczekiwany efekt, bo tego dnia na wszystkich  twarzach widać było sporo uśmiechów. Oczywiście były także „biało-niebieskie” prezenty, dziewczyny otrzymały wydane specjalnie na tą okazję kubki, a chłopcy  klubowe czapki Karpat. Na wyposażenie Domu Dziecka powędrowała natomiast duża piłka-pufa w barwach krośnieńskiego klubu.

Pozyskane ze wszystkich źródeł środki finansowe przerosły oczekiwania kibiców, dzięki temu mogli przygotować wymarzone 23 paczki za ponad 3 000 zł, w których znalazły się m.in. ubrania, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, sprzęt sportowy oraz zabawki. Mikołajkowe spotkanie z podopiecznymi krośnieńskiego Domu Dziecka podobnie jak w zeszłym roku przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na pożegnanie kibice otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniami oraz liczne uśmiechy zachwyconych dzieci.

alt

„Dziękujemy wszystkim sympatykom Karpat którzy wsparli naszą akcję. Kierujemy także podziękowania dla Zarządu Klubu za pomoc w organizacji „przedsięwzięcia” oraz dla sponsorów za okazane wsparcie. Pozdrowienia i życzenia dla wspaniałych dzieciaków z krośnieńskiego Domu Dziecka i ich opiekunów! Wszystkim sympatykom Karpat spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym 2012 Roku!” - Kibice Karpat.

O akcji informowaliśmy na portalu KrosnoCity.pl - I Ty zostań biało-niebieskim Mikołajem - patronował jej portal www.12zawodnik.pl

Piotr Dymiński
Foto: Mateusz L. / 12zawodnik.pl

  • autor: Piotr Dymiński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?