KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwsza praca się opłaca

19 kwietnia br. na obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie przy ulicy Kazimierza Wielkiego odbędą się Targi Pracy, w których udział potwierdziła rekordowa liczba kilkudziesięciu firm i instytucji z regionu.

REKLAMA


alt

Ideą Targów, skierowanych głównie do studentów i uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy na temat możliwości podjęcia pierwszej pracy, odbycia w uznanych firmach praktyki lub stażu, a także wsparcia finansowego przy zakładaniu własnego biznesu z zewnętrznych źródeł, w tym z funduszy europejskich.

alt

- Zauważamy coraz większe zainteresowanie, po stronie biznesu jak i studentów. W ubiegłych latach, ze względu na ograniczenia budżetowe, do udziału w targach zapraszano jedynie kilkanaście firm. Tym razem jest zupełnie inaczej. Zgoda Instytucji Zarządzającej umożliwiła nam na zwiększenie budżetu. – mówi dr Piotr Lenik, koordynator projektu.

alt

W programie Targów przewidziano prezentacje na stoiskach, w salach audiowizualnych, a także indywidualne doradztwo prowadzone przez powiatowe i wojewódzkie instytucje rynku pracy. Atrakcyjność wydarzenia ponosi tradycja cogodzinnego rozlosowywania wśród młodzieży interesujących nagród, w tym wycieczki do Brukseli, ufundowanej przez Elżbietę Łukacijewską – Posła do Parlamentu Europejskiego.

alt

Uczestnictwo w powyższym wydarzeniu stwarza możliwość zapoznania się z ofertami poszczególnych wystawców-pracowdawców, ale także – z coraz bogatszą ofertą kształcenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i zwiedzania nowoczesnych, świeżo oddanych do użytkowania, obiektów dydaktycznych.

pwsz
Foto: archiwum

 • autor: pwsz

6 komentarzy

 • boski

  to tak po "POLSKU" krytykować wszystko i wszystkich jak i inicjatywy. doradzam tym wyjechać i nie przyznawać się do regionu.

  Zgłoś nadużycie boski niedziela, 15, kwiecień 2012 23:30 Link do komentarza
 • Jagus

  Jaka ela z bieszczad ? Ja bym chciał zobaczyć jakie faktyczne rezultaty przyniosą te targi i ostatnie edycje ?

  Zgłoś nadużycie Jagus niedziela, 15, kwiecień 2012 13:17 Link do komentarza
 • tadzio

  a ela z bieszczad to będzie na tych targach czy znów pokaże w jakim poważaniu ma Krosno?

  Zgłoś nadużycie tadzio niedziela, 15, kwiecień 2012 11:47 Link do komentarza
 • Alfa Romeo

  Florek - gdyby targi obywały się wyłacznie wewnątrz budynków, to miałbyś rację, ale w przypadku, gdy jednocześnie wydarzenie toczy się na zewnątrz i na zewnątrz, np. na dziedzińcu uczelni - już nie (podobnie, jak np. "na obiektach olimpijskich", "na obiektach NATO", itp.). Pozdrawiam.

  Zgłoś nadużycie Alfa Romeo niedziela, 15, kwiecień 2012 00:09 Link do komentarza
 • Florek

  Pisze się w obiektach, nie na obiektach. Chyba, że na dachach PWSZ.

  Zgłoś nadużycie Florek sobota, 14, kwiecień 2012 22:18 Link do komentarza
 • szczera prawda

  o dupę potłuc te całe targi i ich rezultaty

  Zgłoś nadużycie szczera prawda sobota, 14, kwiecień 2012 21:23 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?