KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PWSZ - aktywnie na targach pracy

19 kwietnia w Krośnie, odbyły się Targi Pracy, skierowane głównie do studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, ale otwarte również dla pozostałych osób. W targach wzięły udział przedsiębiorstwa, ale także wojewódzkie i powiatowe instytucje rynku pracy oraz instytucje publiczne.

REKLAMA


alt

Zwiedzający mogli porozmawiać na stoiskach z przedstawicielami firm, wziąć udział w prowadzonych równolegle na salach audiowizualnych prezentacjach lub skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego. Wśród kilkudziesięciu stoisk obecne było m.in. stoisko EURES, z ofertami pracy za granicą; w targach uczestniczyli także specjaliści i doradcy z regionów przygranicznych Słowacji.

alt

Organizatorem targów była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, która od kilku lat realizuje to przedsięwzięcie w ramach projektu pn. „Kurs na gospodarkę! – Program rozwoju PWSZ w Krośnie”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. - To czwarte targi z rzędu i z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony zwiedzających, ale co ważne – również wystawców. W tym roku pracodawcy prezentowali się na 35 stoiskach. Na nasze ogłoszenie odpowiedziały nie tylko firmy miejscowe, ale również, np. z Rzeszowa, czy ze Stalowej Woli – podsumowuje imprezę dr Piotr Lenik, koordynator projektu.

alt

Osoby poszukujące pracy, mogły zapoznać się z ofertą i wymaganiami potencjalnych pracodawców. Wielu z nich miało okazję przeprowadzić wstępne rozmowy, widoczne były również pozostawiane przez zwiedzających dokumenty aplikacyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska dużych przedsiębiorstw produkcyjnych z regionu, ale także, m.in. Policji, czy Wojska.

alt

Atrakcyjność wydarzenia podniosło losowanie kilkudziesięciu nagród, które mogli wygrać zwiedzający, w tym wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez Elżbietę Łukacijewską – Posła do Parlamentu Europejskiego. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się Mateusz Dziadosz, student PWSZ Krosno. – Jestem kompletnie zaskoczony, ale bardzo zadowolony, że to do mnie uśmiechnęło się szczęście – komentował na gorąco. Pojedzie on niebawem na kilkudniową wyprawę, połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

pwsz

  • autor: pwsz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?