KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieński Obiektyw nagradzany

Po raz kolejny filmy wyprodukowane przez regionalną Telewizję Obiektyw z Krosna znalazły się w pierwszej dziesiątce I etapu Konkursu dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy" 2012. Jest to konkurs organizowany przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i ma na celu promocję telewizji lokalnych i docenienie produkcji filmowych stacji regionalnych.

REKLAMA


W kategorii „Ginące zawody, niezwykli ludzie" wśród najlepszych uplasował się reportaż "Leśna biżuteria”, natomiast w grupie „Jedyne takie” – „Na krańcu Polski”.

alt
Kadr z filmu "Leśna biżuteria"

"Leśna biżuteria" opowiada o leśniczym, który z kości zwierząt wytwarza biżuterię dla swojej żony, "Na Krańcu Polski" zaś przedstawia malowniczą zimę w Bieszczadach. W małych stacjach telewizyjnych powstają reportaże, które swoim poziomem dorównują dużym stacjom.

Telewizja Obiektyw od wielu lat uczestniczy w prestiżowych konkursach. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych TOURFILM otrzymała wyróżnienie za najlepszy produkt turystyczny, jakim był film "Szlak naftowy" wyprodukowany w ramach projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej "Beskid Niski" (2005 rok).

alt
Kadr z filmu "Na Krańcu Polski"

Otrzymaliśmy także kilka innych nagród i wyróżnień („Firlejówka - wrzesień 2008”, pokazująca wyprawę jasielskich licealistów do Firlejówki na Ukrainie, gdzie podczas wojny polsko-bolszewckiej zginęli ich rówieśnicy - film znalazł się w finale konkursu "To nas dotyczy" (2009 rok) w kategorii "Moja mała ojczyzna". – mówi Adam Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw.

alt
Kadr z filmu "Nikifor moje drugie imię"

Sukces odniosła również produkcja "Nikifor moje drugie imię", który w 2010 roku jako jedyny z województwa podkarpackiego znalazł się w pierwszej dziesiątce filmów nominowanych do nagrody w konkursie "To nas dotyczy". Film przedstawia ostatnie lata przebywającego w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu znanego artysty prymitywisty Nikifora.

red./am/tvobiektyw

  • autor: red./am/tvobiektyw

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?