KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Esportowcy pomagają dzieciom

Fani sportów elektronicznych organizują kolejną akcję charytatywną dla podopiecznych Domu Dziecka im. ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie. Duży prezent od społeczności z całej Polski powędruje na Podkarpacie przed samymi świętami Bożego Narodzenia.

REKLAMA


Esportowa Paczka to nie pierwsza akcja dla potrzebujących, organizowana przez to środowisko. Gracze, menedżerowie czy fani esportu nieustannie pokazują, że potrafią pomóc.

alt

W 2010 roku do dzieciaków z Krosna trafił aparat fotograficzny, wygrany specjalnie dla nich w konkursie organizowanym w związku z World Cyber Games 2010 oraz koszulki organizacji, w tym między innymi BenQ DELTAeSPORTS.COM i nieistniejących już: CEFO oraz Happy Five Friends. - Spotkaliśmy się wtedy z bardzo dużą pomocą całego środowiska, nie tylko graczy komputerowych - mówi Marcin Kilar, inicjator akcji. - W konkursie pomagali nam również przyjaciele, znajomi, a niekiedy obce osoby. Prezent sprawił radość zarówno dzieciom, jak i opiekunom - dodaje.

Mamy szansę po raz kolejny pomóc potrzebującym! W krośnieńskim domu dziecka przebywa obecnie 29 podopiecznych. Jeszcze przed świętami mają do nich dołączyć trzy osoby. Wśród wychowanków tej placówki najmłodszy chłopiec ma osiem lat, a pozostali to młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym.

Jak przyznała siostra podopieczna, aparat, który otrzymali w 2010 roku służył im przez ponad dwa lata, a dzieci dzięki niemu mogły brać udział w konkursach fotograficznych. Kilka miesięcy temu wygrały kolejny aparat, lecz już nie tak profesjonalny.

Podopieczni Domu Dziecka w Krośnie potrzebują głównie artykułów szkolnych oraz odzieży dla młodzieży. Siostra przełożona dodaje, że tak naprawdę przyda im się wszystko.

alt

Organizatorzy Esportowej Paczki czekają więc na: gadżety, ciekawe książki, sprzęt - wszystko, co ucieszy dzieciaków. Potrzebna jest także pomoc finansowa. - Sprawmy, aby szeroki uśmiech znów pojawił się wśród dzieci - mówi Kilar.

O szczegółach akcji można czytać na facebook.com/EsportowaPaczka.

Inf. pras.
Fot. archiwum

  • autor: inf. pras.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?