KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak przygotować przyjęcie komunijne?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Jesteśmy właśnie w środku sezonu komunijnego. Dla wielu rodziców ten istotny sakrament dla dziecka stanowi nie lada kłopot, albowiem konieczne jest zorganizowanie przyjęcia, zaproszenie gości. Podpowiadamy, jak najlepiej się do tego przygotować.

REKLAMA


Jaki poczęstunek na przyjęciu?
W przypadku przyjęcia komunijnego możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest samodzielna organizacja w domu lub w ogrodzie. Z pewnością pomocne będzie tutaj dla nas przykładowe menu na komunię. Wybór dań może być uzależniony od tego, o której godzinie przewidziana jest msza w kościele. Jeśli będzie to dosyć wcześnie, to być może dobrym rozwiązaniem dla gości będzie późne śniadanie. Po nim można pomyśleć nad jednym gorącym daniem, którym może być barszcz czerwony z pasztecikami bądź też rosół, tradycyjny schabowy z ziemniakami. Jeśli jednak przyjęcie zacznie się później, to najlepszym wyjściem będzie klasyczny obiad składający się z dwóch dań. W obu przypadkach warto zastanowić się nad deserem, którym może być tort komunijny. Podczas organizacji pomyślmy również nad uroczystym nakryciem stołu, gdzie wskazany jest biały obrus, dekoracje z kwiatów. Pamiętajmy również o tym, aby komunia była bezalkoholowa. Możemy ewentualnie pomyśleć jedynie nad lampką wina do obiadu.

Zawsze istnieje druga opcja dla tych wszystkich osób, które nie mają miejsca lub czasu na organizację przyjęcia komunijnego. Z pewnością można pomyśleć nad skorzystaniem z oferty niejednej restauracji w regionie. Choć będzie nas to kosztować o wiele więcej niż w warunkach domowych, to jednak będziemy mogli się w całości skupić na dziecku oraz zaproszonych gościach.

Jaki prezent podarować dziecku?
Ogromnym dylematem przed którym stają rodzice oraz zaproszeni goście jest wręczenie dziecku prezentu komunijnego. Niestety można stwierdzić, że ostatnimi czasy pierwsza komunia poszła całkowicie w złą stronę i dziś dzieci oczekują z tej okazji wymyślnych, często drogich prezentów. Na listach życzeń znajdują się elektryczne hulajnogi, quady, tablety, smartfony, laptopy. Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Inaczej nieco wyglądały prezenty komunijne wiele lat temu. Warto dać od siebie sygnał, jakich prezentów oczekujemy. Możemy porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu, że nie każdego stać na kosztowne wydatki. Jeśli uda się dojść do porozumienia, to można w zaproszeniu zaznaczyć, aby podarunki nie przekraczały wybranej kwoty.

Z pewnością rodzice chrzestni powinni ofiarować prezenty nawiązujące do religijnego charakteru uroczystości. Od lat powodzeniem cieszy się złoty krzyżyk, pięknie wydana Biblia dla dzieci, medalik z łańcuszkiem, a także święty obrazek do powieszenia nad łóżkiem. Zaproszeni goście mogą wręczyć wybraną kwotę w kopercie lub też zdecydować się na jeden z popularnych prezentów. Z pewnością sporym powodzeniem cieszy się obecnie tablet lub głośnik bluetooth. Dajmy znać gościom, aby prezenty były wręczane na sali lub w domu, aby nie robić większego zamieszania pod kościołem.

Warto oczywiście zdawać sobie sprawę, że organizacja przyjęcia czy prezenty dla dziecka to nie jedyne nasze wydatki komunijne. Już wcześniej trzeba się nastawić na zakup specjalnego stroju do kościoła, obuwia, dodatków, a przy tym także organizowane będzie nagranie video czy też zdjęcia grupowe. Być może trzeba się również liczyć z opłatami kościelnymi.

Zadbajmy o dziecko!
Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim ważny dzień dla naszego dziecka. Warto zatem nie przesadzać z zakazami czy też strofowaniem dziecka. Syn lub córka powinni mieć sporo czasu dla siebie. Przymknijmy zatem oko na hałas czy też możliwe poplamienie obrusu. W końcu zorganizowaliśmy ten dzień dla niego, a nie dla siebie i gości.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?