KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Moje Boże Narodzenie" - wyłoniono laureatów konkursu plastycznego

  • autor: eb, red.
  • czwartek, 18, styczeń 2018 00:09
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
"Moje Boże Narodzenie" - wyłoniono laureatów konkursu plastycznego Fot. archiwum Powiat Krośnieński

165 prac wpłynęło na konkurs plastyczny organizowany dla dzieci i młodzieży pt. "Moje Boże Narodzenie". Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie, gmina Jedlicze oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, również w Jedliczu.

REKLAMA


Konkurs, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu krośnieńskiego, od 18 lat cieszy się powodzeniem, o czym świadczy duża ilość prac nadesłanych każdego roku.

Jego celem oprócz kultywowania tradycji bożonarodzeniowej jest pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie talentów.

Jury w składzie: Zofia Kędzierska (przewodnicząca), Grażyna Ostrowska, Jolanta Przybyła, Zygmunt Jerzyk obejrzała i dokonała oceny 165 nadesłanych prac.

-  Wybór był trudny, bowiem wszystkie prace były na wysokim i wyrównanym poziomie, emanowały naturalnością, a to nie zawsze się zdarza - mówi Zofia Kędzierska.
 
Finał odbył się 8 stycznia, tradycyjnie w jedlickim ośrodku kultury, w obecności laureatów konkursu, nauczycieli i opiekunów oraz przedstawicieli organizatora: wicestarosty Adolfa Kasprzyka, burmistrz gminy Jolanty Urbanik, radnego powiatu Piotra Waśko, dyrektorów szkół i placówek kulturalnych.

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podsumowując zmagania konkursowe wicestarosta Adolf Kasprzyk przypomniał, że Powiat Krośnieński już od wielu lat organizuje cykl imprez okolicznościowych z okazji świat Bożego Narodzenia.

- Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego z nas. Wykorzystujemy ten okres, aby poznać talenty wokalne, plastyczne, aktorskie i konstruktorskie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Bardzo dziękuję nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy, wysiłku, motywacji, aby przygotować uczniów do konkursu, rodzicom za wsparcie, ale najbardziej Wam drodzy uczestnicy. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości i zapewne o niejednym z Was jeszcze usłyszymy - mówił Adolf Kasprzyk.

Słowa podziękowania przekazał również dla burmistrz Jedlicza i dyrektora GOK w Jedliczu za współpracę, otwartość i pomoc w organizacji imprezy.

W części artystycznej nawiązującej do atmosfery świąt i tematu konkursu wystąpił zespół - Szkółka Wokalna działająca przy GOK w Jedliczu, którą prowadzi Jan Radoń.


WYNIKI KONKURSU

Klasy: I - III:
I miejsce: Karina Drozd (Lubatówka),
II miejsce: Aleksandra Kielar (Lubatówka),
III miejsce: Julia Węgrzyn (Lubatówka).

Wyróżnienia: Adam Żywicki (Piotrkówka), Tomasz Zima (Lubatówka), Sara Rygiel (Iwonicz-Zdrój), Szymon Woźniak (Piotrkówka), Oliwia Starowiejska (Iwonicz-Zdrój), Blanka Krzysztyniak (Posada Górna).

Klasy: IV - VI:
I miejsce: Armin Kozak (Bóbrka),
II miejsce: Wojciech Liwosz (Chorkówka),
III miejsce: Emilia Machura (Chorkówka).

Wyróżnienia: Nikola Guzik (Zręcin), Kamil Skalski (Chorkówka), Oliwia Kmon (Chorkówka), Karolina Szarota (Rymanów), Tomasz Torba (Kopytowa).

Klasy: VII i II i III gimnazjum:
I miejsce: Zuzanna Trybus (Zręcin),
II miejsce: Magdalena Bugiel (Chorkówka),
III miejsce: Maria Obłój (Kopytowa).

Wyróżnienia: Aleksander Wyczesany Świerzowa Polska), Klaudia Długosz (Korczyna), Szymon Bryś (Korczyna), Mikołaj Szuba (Wróblik Szlachecki).

eb, red.
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

  • autor: eb, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?