KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Korczyna zakończy sezon GSMP 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Finał górskiego ścigania nadchodzi wielkimi krokami. W tym roku wyścig górski „Prządki” rozegrany zostanie po raz 10 w historii. Na starcie pojawi się cała czołówka Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, która do ostatniego wyścigu walczyć będzie o punkty, które przybliżą ich do upragnionych tytułów mistrzowskich. Pierwszych zawodników zobaczymy na trasie wyścigu już w sobotę 21 września od godziny 9:00, podobnie jak w niedzielę 22 września.

REKLAMA


alt

Na dwie rundy przed końcem zmagań, pewne jest tylko jedno. Mistrzem Polski po raz drugi z rzędu został Tomasz Nagórski, który zgromadził bezpieczną ilość punktów, zapewniającą mu koronację w Korczynie.

Jednak w innych klasyfikacjach batalia prowadzona będzie do samego końca, a to zapewni kibicom, którzy pojawią się na finałowych rundach GSMP, moc atrakcji oraz najwyższy poziom adrenaliny, jaki zafundują kierowcy GSMP na 4540 metrowym odcinku z Korczyńskiego rynku do rezerwatu „Prządki”.

alt

W tym roku świętujemy wspólnie z Gminą Korczyna oraz wszystkimi kibicami GSMP, Jubileusz 10 lecia wyścigu górskiego „Prządki” - mówi Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Wiesław Dymiński. Przez 10 lat wyścig bardzo mocno zmienił swoje oblicze. Z pewnością trasa na jakiej rozgrywamy zawody daje ogromne możliwości. Zawodnik znajdzie tu i szybkie partie, nawroty oraz techniczną część w górnej części odcinka. Dla kibiców GSMP Korczyna, to jedna z najciekawszych tras, co pokazał sezon 2012. Rok temu zaliczyliśmy rekord frekwencji kibiców i wszyscy w klubie chcielibyśmy go powtórzyć, a nawet poprawić. Chciałem podziękować za 10 lat Gminie Korczyna, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego, sponsorom dziesięciu edycji górskiego ścigania w Korczynie oraz wszystkim członkom Automobilklubu Małopolskiego i osobom z którymi współpracujemy przy organizacji od lat - kończy Wiesław Dymiński.

alt

Wyścigowe emocje w Korczynie rozpoczną się już w piątek 20 września. Podczas badania kontrolnego samochodów i odbioru administracyjnego, kibice będą mogli podziwiać samochody, które 21 i 22 września wystartują w 13 i 14 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które zamkną sezon 2013.

Biuro oraz BK, zmieniają swoją lokalizację i tym razem, wyścigowa kawalkada pojawi się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, gdzie od nowego roku funkcjonuje Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii na ulicy Tysiąclecia 5.

Pierwszych zawodników zobaczymy na trasie wyścigu już w sobotę 21 września od godziny 9:00, podobnie jak w niedzielę 22 września.

Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram zawodów 13 i 14 rundy GSMP Korczyna 2013.

sobota - (21.09) - XIII runda GSMP
9:00 - start podjazdu treningowego
13:30 - ceremonia otwarcia zawodów
14:00 - start do pojazdów wyścigowych
18:00 - ceremonia wręczenia pucharów

niedziela - (22.09) - XIV runda GSMP
9:00 - start podjazdu treningowego
13:30 - start do pojazdów wyścigowych
17:00 - ceremonia wręczenia pucharów

Łukasz Strzelecki
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: Łukasz Strzelecki

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?