Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Podziemna Armia Powraca"

Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku. Rok wydania: 2013 Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku. Rok wydania: 2013 Oficyna Wydawnicza Volumen

"Żołnierze Wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku" to tytuł albumu, który zaprezentowano 9 grudnia w Krośnie. Spotkanie z wydawcą odbyło się w sali konferencyjnej przy biurze posła Piotra Babinetza.

REKLAMAAdam Borowski mówił o albumie poświęconym Żołnierzom Wyklętym przy pełnej sali. Temat przyciągał blisko 100 osób. Prezentacji towarzyszył koncert Pawła Piekarczyka, który wykonał utwory z programu "Żołnierze Wyklęci. Podziemna Armia powraca".

- Ja wolę małe koncerty. Mam wtedy dużo lepszy kontakt z publicznością - mówił po koncercie Paweł Piekarczyk - Wolę zagrać w mniejszym mieście niż z większym, bo te koncerty są bardziej potrzebne.
 
W repertuarze Pawła Piekarczyka są utwory mówiące między innymi o zbrodniach sowieckich na terenie Polski. Podczas występu padła zapowiedź "trasy koncertowej", która objęłaby miejsca, w których znajdują się jeszcze pomniki Armii Czerwonej. Czy Krosno znajdzie się na tej trasie? - To jest na razie pomysł. Ja ten pomysł z cała pewnością zrealizuję - zapowiedział Paweł Piekarczyk, początkowo nie przesądzając o tym, czy przyjedzie również do Krosna. Gdy jednak dowiedział się, że krośnieńskiemu pomnikowi towarzyszy cmentarz poległych czerwonoarmistów powiedział: - W takim razie z całą pewnością tu nie będę. Ludzie mojej kultury nie czepiają się cmentarzy. Taką mamy historię, ze te cmentarze są. Być może należałoby go z godnością przenieść, ale z pewnością to nie jest miejsce na manifestację. Są w Polsce podobne pomniki bez cmentarzy i tam wystąpię  - stwierdził Paweł Piekarczyk.

Album "Żołnierze Wyklęci" zawiera prawie 1500 fotografii żołnierzy wraz z podstawowymi informacjami o tych postaciach. - Traktuję ten album jako pomnik - mówi Adam Borowski - Ja jestem wydawcą, więc tworzę pomnik w postaci albumu - dodaje. Ponadto album zawiera artykuły wprowadzające mówiące o organizacjach i oddziałach. Na kartach albumu znajdują się też postacie z terenu Podkarpacia, np. Józef Cieśla "Topór" i ks. Władysław Gurgacz. - To jest doskonała lektura do wychowania patriotycznego - stwierdził Adam Borowski. dodał też, ze wiedza nt. Żołnierzy Wyklętych jest już coraz większa - Nawet postkomuniści nie atakują już w bezrozumny sposób. Natomiast święto "Żołnierzy Wyklętych" jest najbardziej społecznie obchodzonym świętem. Tworzy się kilkaset lokalnych komitetów organizujących obchody, spotkania, wieczornice - dodał wydawca albumu.

Uczestnicy spotkania kupowali Albumy i płyty. Była możliwość rozmowy z autorami, którzy chętnie dawali autografy i wypisywali dedykacje.

pd

3 komentarzy

 • Tadeusz G.

  Falszowanie historii typowe pisowskie zagranie tylko GNEDER

  Zgłoś nadużycie Tadeusz G. wtorek, 07, styczeń 2014 11:29 Link do komentarza
 • kro

  a czy rodziny pomordowanych mieszkancow frysztaka , bieszczadow i okolic - przez bandytow bedacych w szeregach tych zolnierzy - tylko dlatego , ze pracowali np w sklepach GS , a trzeba bylo cos jesc - wiec najlepeiej zabic i ukrasc ??? tych tez zaproszono??

  Zgłoś nadużycie kro wtorek, 07, styczeń 2014 08:51 Link do komentarza
 • Obywatel Przejęty

  Czy rodziny ofiar Żołnierzy Wyklętych również zaproszono na tę prezentację? Bo nie wątpię, że fotografii pomordowanych cywilów, urzędników, wioskowych milicjantów w albumie nie brakuje...

  Zgłoś nadużycie Obywatel Przejęty poniedziałek, 06, styczeń 2014 18:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj