KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zasmakuj w pograniczu - Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov

Miasto Krosno wspólnie z Miastem Bardejov realizuje projekt pn. "Zasmakuj w pograniczu -  Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013. Głównym celem projektu jest promocja regionu pogranicza oraz stworzenie trwałych struktur współpracy.

REKLAMA


W ramach tego projektu w styczniu br w Bardejovie i Krośnie odbywał się cykl szkoleń i warsztatów. Zajęcia skierowane były do pracowników instytucji odpowiedzialnych za promocję miast: Krosna i Bardejova oraz osób bezrobotnych. Grupa liczyła 30 osób. Podczas spotkań uczestnicy zapoznali się ze specyfiką współczesnej turystyki i nowoczesnymi sposobami promocji regionów oraz z historią i atrakcjami kulturalno - turystycznymi Bardejova, Krosna i okolic, z nowymi technikami przekazu, wykorzystania Internetu, portali społecznościowych ("fanpage") do promocji polsko-słowackiego regionu pogranicza.

Podczas części warsztatowej przygotowywano opisy tras turystycznych pomiędzy Krosnem a Bardejovem uwzględniając miejsca atrakcyjne turystycznie. W celu zdobycia dodatkowej wiedzy o Krośnie i Bardejovie, uczestnicy szkolenia wraz z przewodnikiem mieli możliwość zwiedzenia unikatowych zabytków tych miast.

W ramach projektu odbędzie się jeszcze 6 wystaw artystek pogranicza (3 w Polsce i 3 na Słowacji), zorganizowane zostanie Study Tour z udziałem dziennikarzy oraz osób z branży turystycznej. W celu promocji obu miast turystom zostaną udostępnione przewodniki i mapy prezentujące uroki pogranicza, które będzie można pobrać z ustawionych automatów w Krośnie i Bardejovie. Natomiast na powstającym fanpag-u zamieszczone zostaną informacje o projekcie oraz zdjęcia z jego realizacji.

umk

  • autor: umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?