KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zabójstwo mieszkańca Jedlicza: nowy świadek z Internetu

Zabójstwo mieszkańca Jedlicza: nowy świadek z Internetu Fot. KrosnoCity.pl

Nieoczekiwanie pojawił się nowy świadek w procesie Beki B., Gruzina oskarżonego o zabicie mieszkańca Jedlicza w Bukowinie Tatrzańskiej, w czasie zabawy sylwestrowej. To dziewczyna, która bawiła się w tym samym lokalu, a Sąd dotarł do niej na podstawie komentarza zamieszczonego w Internecie.

REKLAMA


Gruzin, który jest oskarżony o zabójstwo sprzed roku ma już na koncie dwa wyroki skazujące. W tym jeden za pobicie.

W ostatnim czasie rozprawa była odroczona ze względu na konieczność przewiezienia oskarżonego na proces w Warszawie. Tam według adwokata odpowiadał za kradzież z włamaniem. Zapadł wyrok, a Gruzin dobrowolnie poddał się karze. Akta sprawy jeszcze nie dotarły do Krosna.

Podczas rozprawy 8 grudnia Sędzia przybliżył też akt oskarżenia przeciwko oskarżonemu, w sprawie o pobicie. Mężczyzna został już za nie prawomocnie skazany (zdarzenie miało miejsce 14 września w Parku Praskim w Warszawie) wspólnie z innym sprawcą. Tam miał bić ofiarę pięściami i kopać.

Ponownie zeznawała żona oskarżonego
Sąd dopuścił do uzupełniającego przesłuchania żony oskarżonego. Kobieta nie dodała żadnych nowych okoliczności zdarzenia, jednak wskazała, że podczas procesu rozpoznała jednego z mężczyzn, którzy jej zdaniem zaatakowali jej męża i grupę. Wskazany przez nią mężczyzna zeznawał wcześniej jako świadek. Zdaniem kobiety, w feralną noc podbiegł do niej z nożem w ręku. Od samego początku procesu strony przedstawiają sprzeczne wersje: Ruszył proces Gruzina oskarżonego o zabójstwo.

Świadek "z Internetu"
Prawie rok od tragicznego sylwestra przesłuchano młodą kobietę, która bawiła się w tym samym lokalu w Bukowinie Tatrzańskiej. Przyczyną przesłuchania był komentarz zamieszczony w Internecie, gdy w mediach było głośno o rozpoczęciu procesu. Dziewczyna napisała, że "widziała całą sytuację, a nawet rozmawiała z osobą, która nie żyje". Jej zdaniem to Polacy zaczepiali Gruzina oraz, że były to zaczepki rasistowskie ("Nie będzie się Ruski u nas bawić"), Gruzini opuścili lokal, a Polacy wybiegli za nimi. We wpisie napisała też, że mogłaby być świadkiem, gdyby nie duża odległość. Udało się do niej dotrzeć na podstawie adresu IP komputera. Została wezwana na przesłuchanie przed krośnieńskim Sądem.

Zapytano ją dlaczego nie zeznawała wcześniej - Policjanci na miejscu przeszli obok nas obojętnie, o nic nie zapytali - odpowiedziała.

Podczas przesłuchania kobieta używała mniej kategorycznych stwierdzeń niż we wpisie. Okazało się, że nie widziała całej sytuacji, a jedynie część zdarzeń, do jakich doszło jeszcze wewnątrz lokalu. Potwierdziła, że doszło do jakiejś kłótni/sprzeczki pomiędzy grupami oraz, że Polacy wypili dużo alkoholu. Nie przytoczyła jednak wielu szczegółów twierdząc, że z powodu upływu czasu nie wszystko dokładnie pamięta. Zapytana przez Sąd rozpoznała i wskazała jednak wśród publiczności dwie dziewczyny uczestniczące tamtej nocy w zabawie. W Bukowinie Tatrzańskiej świadek bawiła się ze swoim chłopakiem. Stwierdziła przed Sądem, że Polacy nawet pytali jej chłopaka czy w razie czego stanie po ich stronie - Mówili, że "tak jak nasi dziadkowie walczyli przeciw Ruskim, tak i my", coś takiego mówili - relacjonowała dziewczyna. Mówi też, że słyszała fragment rozmowy, gdy grupa gruzińska naradzała się, żeby już nie jeść kolacji i opuścić lokal. Gdy Gruzini wychodzili z lokalu zamawiała szampana przy barze, twierdzi, że widziała ten moment. Według jej relacji jedna z kobiet, która była z Gruzinami powiedziała do Polaków, żeby zostawili ich w spokoju, bo już wychodzą i są z dziećmi. Mówiła też, że jedno z dzieci chyba płakało. Polacy wyszli jednak za Gruzinami. Świadek nie potrafiła jednak określić czy było to natychmiast czy po chwili od wyjścia Gruzinów. Nie potrafiła też powiedzieć czy po prostu wyszli, czy wybiegli.

Gdy wyszła przed lokal ze swoim chłopakiem około północy oglądać powitanie Nowego Roku, zobaczyła już, że jedna z dziewczyn wzywa karetkę.

Zeznawał kolega
Podczas rozprawy zeznawał też kolega  Gruzina, który ćwiczy Judo w tym samym klubie.
Jego zdaniem Beka B. jest koleżeński i uczynny. Stopień umiejętności Gruzina określił jako "mistrzowski". - Beka ma 1 Dan - stwierdził świadek. Dodał, że Judo jest sportem, w którym duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo, a stosowane techniki mają być nieszkodliwe dla przeciwnika.

Obrona wnioskuje o ustalenie kolejnych świadków
Prawdopodobnie fakt przypadkowego znalezienia świadka przez Internet spowodował, że obrona zawnioskowała o dalsze szukanie świadków zdarzenia. W lokalu w Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się terminal do uiszczania płatności kartami. Obrońcy Gruzina zawnioskowali by ustalić dane osobowe osób, które feralnej nocy korzystały z tego terminalu. Być może są to świadkowie, którzy pomogą ustalić szczegóły zdarzenia.

Zobacz także:
-
Ruszył proces Gruzina oskarżonego o zabójstwo
- Gruzin będzie sądzony w Krośnie.
- Nożownikowi z Gruzji grozi dożywocie. Zginął mieszkaniec Jedlicza.
- Areszt dla nożownika z Bukowiny Tatrzańskiej. Grozi mu nawet dożywocie za zabójstwo 23-latka z Jedlicza.
- Mieszkaniec gminy Jedlicze ofiarą nożownika.

pd

 • autor: pd

13 komentarzy

 • B

  Całe szczęście że powoli udaje się ściągać świadków i udowodnić że to jedliczanie byli napastnikami, to jedliczanie gonili Gruzinów i na nich napadli w kilka osób stanowiąc dla nich i dzieci zagrożenie. To jedliczanie zablokowali Gruzinom wyjechanie samochodem z parkingu zmuszając ich do wyjścia z auta i obrony. Żona Gruzina rozpoznała J.K. jako tego który do niej zwrócił się z nożem w ręku słowami:" kto to ku.... jest" a sam J.K. mówił w sądzie że nawet nie wiedział czy był ranny zanim mu koledzy nie powiedzieli że krwawi. Więc Kropek nie ściemniaj i nie odwracaj kota ogonem. Bo bardzo ważne jest to że rozpoznała osobę która miała w ręku nóż w czasie tej bójki i tuż po niej. Już w styczniu powiedziała śledczym że to był blondyn a podczas zeznań przyjrzała się po kolei wszystkim napastnikom i jednoznacznie mogła go wskazać. Poza tym wszyscy świadkowie naoczni nie zostawili na waszych kolegach suchej nitki jednoznacznie wskazując ich jako napastników przed którymi Gruzini uciekli z knajpy. Uciekli żeby uniknąć bójki, linczu, zagrożenia życia. Gruzin może i ma jakąś sprawę karną ale to nie tłumaczy napaści jakiej się dopuścili jedliczanie wobec niego, żon i dzieci. Zachowali się jak bandyci i nic tego nie zmieni. Mam nadzieję że postepowanie w sprawie napaści zmieni ich status z "nie karanych" bo na to zasłużyli atakując rodziny z dziecmi które uciekłay z knajpy przed nimi.

  Zgłoś nadużycie B piątek, 01, styczeń 2016 17:48 Link do komentarza
 • Sylwia B

  Piepszony Gruzin robi z siebie w Internecie biedaka i wspaniałego obywatela.. No dajmy mu medal normalnie!!!
  Kradzież z włamaniem, pobicie, zabójstwo i usiłowanie zabójstwa hymn no faktycznie.. Kryształ nie człowiek... :/
  Jak on może sobie patrzeć w lustro...

  Zgłoś nadużycie Sylwia B piątek, 25, grudzień 2015 17:12 Link do komentarza
 • Kropek

  Gruzini sciemniaja jak moga, zona tego gruzina powiedziala ze ma cos waznego do dodania wszyscy mysla co takiego, a ona wyjezdza ze ten chlopak co tyle razy dostal nozem i ledwo uszedl z zyciem po calej sytuacji jeszcze podlecial do niej i jej grozil nozem hahahhah steven seagal przy nim to malo w takim razie hahahah jak wierzycie temu gruzinowi i jego zonce to nie dziwie sie dlaczego jest taka sytuacja jaka jest w kraju, media sterujące narodem, zero logicznego pomyślunku ;)

  Zgłoś nadużycie Kropek wtorek, 22, grudzień 2015 08:38 Link do komentarza
 • 885

  Może to wyjątek jesli ma sprawy za pobicie,

  Zgłoś nadużycie 885 poniedziałek, 21, grudzień 2015 13:00 Link do komentarza
 • Darko

  Gruzini to fajna nacja.zreszta jak ktoś ma pierwszy dan to nie prowokuje niczego.gosc się brońil.wypusccie go.

  Zgłoś nadużycie Darko poniedziałek, 21, grudzień 2015 12:57 Link do komentarza
 • tede

  Trafił swój na swego, sąd powinien to umorzyć, a Gruzina wywalić z Polski.

  Zgłoś nadużycie tede poniedziałek, 21, grudzień 2015 11:12 Link do komentarza
 • cynik

  A wszystko przez wódę, zobaczcie ile nieszczęść przez osoby nie umiejące pić. Alkohol nie dla idiotów!

  Zgłoś nadużycie cynik niedziela, 20, grudzień 2015 15:42 Link do komentarza
 • Gruby 88

  No teraz hejterzy młodych z jedlicza milczą jak wychodzi jak to morderca "bronił rodziny" poje*bany naród, media sieczke z mózgu robią

  Zgłoś nadużycie Gruby 88 sobota, 19, grudzień 2015 14:29 Link do komentarza
 • Ewelina G

  Hahahah kolega gruzina na świadka, może wezwijcie tego chłopaka co miał oczodoły popękane i krwiaki w głowie, może on powie jaki gruzin był koleżeński? albo tego co się do niego włamali i go okradli?

  Zgłoś nadużycie Ewelina G piątek, 18, grudzień 2015 16:24 Link do komentarza
 • Riss

  Dożywocie dla Gruzina!!!
  złodziej i morderca!!

  Zgłoś nadużycie Riss piątek, 18, grudzień 2015 16:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?