KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca vw golfa, który zderzył się ciężarówką na drodze krajowej nr 9 w Równem i odjechał z miejsca kolizji. Dotarcie do uciekiniera ułatwiła policjantom odnaleziona tablica rejestracyjna auta. Kary nie uniknął również drugi z kierowców. Mężczyzna wyprzedzał bowiem na podwójnej linii ciągłej.

REKLAMADo zdarzenia doszło wczoraj, kilkanaście minut po godz. 19. Według ustaleń policjantów, jadący w kierunku Miejsca Piastowego 35-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wyprzedzał inny pojazd, przejeżdżając przy tym podwójną linię ciągłą. W chwili kiedy mijał znajdującą się po jego lewej stronie jedną z bocznych dróg, wyjechał z niej vw golf, który skręcał w prawo, w kierunku Dukli.

alt

Podczas wykonywania tego manewru, golf uderzył w tył naczepy i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Na jezdni pozostała jednak oderwana tablica rejestracyjna auta, która pozwoliła policjantom bardzo szybko dotrzeć do jego właściciela. - mówi Mareck Cecuła, rzecznik prasowy krośnieńskiej policji. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gminy Dukla. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Na jego posesji funkcjonariusze odnaleźli również uszkodzonego golfa. - dodaje rzecznik.
 
W czasie rozmowy 38-latek przyznał, że w chwili kolizji to on siedział za kierownicą auta. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
 
Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, 38-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niedopełnienie obowiązków, ciążących na uczestniku kolizji.
 
Z kolei kierujący ciężarówką 35-latek, zdecydował się przyjąć mandat karny na naruszenie linii podwójnej ciągłej.

kmp

  • autor: kmp

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?