KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Korupcja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie zostało zatrzymanych przez CBA. Wobec trzech zastosowano areszt tymczasowy. Śledztwo prowadzone jest między innymi w związku z podejrzeniem wręczania łapówek za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające.

REKLAMA


Łącznie zatrzymano 11 osób, w tym wójta Gminy Nozdrzec, właścicieli kilku szkół jazdy oraz pracowników PUP w Sanoku i Brzozowie.

alt

11 zatrzymanych i 15 przeszukań to efekt działań, jakie od poniedziałku prowadzą agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego na Podkarpaciu.

Wśród zatrzymanych są: 3 kobiety i 8 mężczyzn: wójt Gminy Nozdrzec, trzech właścicieli szkół nauki jazdy, czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Dyrektor i pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie. Wszyscy są w wieku od 36 do 65 lat.

alt

- Postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez PUP w Sanoku i Brzozowie. Śledztwo w tej sprawie CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie – informuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze zarzuty korupcyjne.

alt

Wobec trzech właścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy oraz trzech egzaminatorów zastosowano tymczasowy areszt.

- Funkcjonariusze Biura zabezpieczyli w 15 miejscach komputery, telefony i dokumenty. Agenci działali m.in. w Urzędzie Gminy Nozdrzec, WORD w Krośnie i Przemyślu oraz PUP w Sanoku i Brzozowie – dodaje Jacek Dobrzyński.

Niebawem przedstawimy więcej informacji na temat korupcji w krośnieńskim WORD.

cba/pd
Fot. archiwum CBA

  • autor: cba/pd

9 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?