Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sprawca fałszywego alarmu bombowego w rękach policji

Krośnieńscy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego z 29 czerwca br., w krośnieńskim szpitalu. Zatrzymany przyznał się, że dzwonił pod numer 112, by poinformować o bombie w szpitalu. 40-letniemu mieszkańcowi powiatu krośnieńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA29 czerwca br. nieznany sprawca zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił, że w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie jest podłożona bomba. Dyrektor szpitala podjął decyzję o nieprzeprowadzeniu ewakuacji. Na miejsce zostali skierowani policjanci z zespołu minersko-pirotechnicznego. Dokładnie sprawdzili szpital i okolice, przeszukali wszystkie pomieszczenia. Nie znaleźli żadnych podejrzanych przedmiotów.

alt

W tej sprawie policjanci wszczęli śledztwo. Rozpoczęła się drobiazgowa analiza śladów, poszukiwanie osób, które mogły mieć informacje o sprawcy fałszywego alarmu. Kilka dni temu nastąpił przełom - policjanci ustalili, kto postawił na nogi służby ratunkowe 29 czerwca br. wieczorem. Sprawcą jest 40-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. - mówi Beata Winiarska, rzecznik prasowy krośnieńskiej policji.
 
Zatrzymany przyznał się, że dzwonił pod numer 112, by poinformować o bombie w szpitalu. Mówił, że był wówczas nietrzeźwy. Inspiracją jego zachowania była fala alarmów bombowych wywołanych wtedy w całym kraju. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się do zarzucanego mu czynu.
 
Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator, na wniosek Policji, objął go dozorem.

(kmp)
Fot. Mateusz G
łód

2 komentarzy

  • Brawo!

    Brawo Panie Dyrektorze! Dobrze, że Krosno uniknęło cyrku z ewakuacją. A tego błazna powinni surowo ukarać!

    Zgłoś nadużycie Brawo! wtorek, 30, lipiec 2013 14:54 Link do komentarza
  • Patologiczno położniczy

    i masz babo placek tera łon bedzie fałszywy ale na przesłuchaniu szkoda że taki stary a taki głupi bez watpienia głupszy niż moja żona i teściowa w jednym

    Zgłoś nadużycie Patologiczno położniczy wtorek, 30, lipiec 2013 14:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj