KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek wiatr osłabnie. Od wtorku całodobowy mróz, okresami padać będzie śnieg

W najbliższych dniach pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu, ale w poniedziałek wiatr zdecydowanie osłabnie. W najbliższych dniach pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu, ale w poniedziałek wiatr zdecydowanie osłabnie. Źródło: Ventusky

Po bardzo wietrznej niedzieli w poniedziałek pogoda uspokoi się. W najbliższych dniach nie mamy szans na wydostanie się spod panowania rozległego niżu, zatem spodziewać się możemy przeważnie dużego zachmurzenia, okresami również opadów śniegu. Trochę przejaśnień i słońca we wtorek. W poniedziałek wieczorem ściśnie mróz, dzień później występował już całodobowo. Szansa na odwilż dopiero pod koniec tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 stycznia 2021) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Wieczorem zawieje śnieżne. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości do 40 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, nad ranem stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, nad ranem poprawi się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem wahać się.

W poniedziałek w ciągu dnia (31 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Rosji wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Morza Północnego przez Niemcy na Morawy. Utrzyma się napływ chłodnego arktycznego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr początkowo umiarkowany, okresami porywisty, potem słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31 stycznia 2022/1 lutego 2022) będziemy w zasięgu oddziaływania niżu przemieszczającego się znad wschodnich Czech nad Węgry i związanego z nim frontu okluzji. Napływać będzie mroźne arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie bardzo powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (1 lutego 2022) od północnego zachodu dostawać się zaczniemy pod wpływ kolejnego niżu, który przemieszczać się będzie znad Norwegii przez Szwecję nad Bałtyk Południowy. Będziemy mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, późnym popołudniem skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?