Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Młodzież zapobiega pożarom

Rozstrzygnięto Powiatowe Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dzięki gościnności władz gminy Rymanów tegoroczne eliminacje odbyły się 25 marca w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie. W turnieju wzięło udział 33 uczestników reprezentujących 11 gmin powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

REKLAMA
W pierwszym etapie Turnieju uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. W przerwie, kiedy komisja oceniała prace pisemne, młodzież udała się na wycieczkę do Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie.

Następnie rozpoczął się finał ustny dla uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test w poszczególnych kategoriach wiekowych. W finale ustnym, uczestnicy zmierzyli się z przygotowanymi pytaniami, a ich odpowiedzi oceniała komisja. W tym czasie pozostali uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami, oglądali pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez strażaków z OSP Rymanów Zdrój i OSP Sieniawa.

Wyniki eliminacji:

I grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych
Mikołaj Szuba - ZSP Wróblik Szlachecki          
Wiktor Ziębka - SP Lubatowa
Wojciech Janocha – SP Dobieszyn     

II grupa wiekowa - uczniowie gimnazjum
1. Bartosz Sajdak - ZS Świerzowa Polska
2. Karol Mercik - ZSP Miejsce Piastowe
3. Krzysztof Matusik - GP Lubatowa

III grupa wiekowa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1. Patryk Wróblewski - ZSP Nr 1 Krosno
2. Maciej Jakubik - I LO Krosno
3. Marcin Lenik - ZSP Nr 1 Krosno

Najmłodszymi uczestnikami Turnieju byli Mikołaj Szuba z ZSP Wróblik Szlachecki i Karolina Krośniak z SP Łęki Strzyżowskie.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie; mł. bryg. Marek Fejkiel, mł. bryg. Ireneusz Długosz, dh Roman Prugar, dh Józef Tucki.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy. Nagrody i upominki zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy Rymanów, Starostę Krośnieńskiego, Prezydenta Miasta Krosna, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Nadleśnictwo Rymanów i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować powiat krośnieński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja 2014 r. w Rudniku nad Sanem.

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rymanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Rymanowie, Burmistrz Gminy Rymanów, Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie i Komenda Miejska PSP w Krośnie.

mk/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj