KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PODKARPACIE: Wodna karetka nad Zalewem Solińskim

PODKARPACIE: Wodna karetka nad Zalewem Solińskim Fot. PUW Rzeszów

Od tego weekendu nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Soliną czuwać będzie "wodna karetka". Dyżur zespołu trwa do końca wakacji, czyli do 2 września.

REKLAMA


Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała 211 968 zł na funkcjonowanie "wodnej karetki" w sezonie letnim na Solinie (stawka dobowa zespołu wynosi 3072 zł).

Łódź wyposażona jest tak, jak drogowy ambulans. Ratownicy na jej pokładzie będą mogli prowadzić czynności ratownicze.

Wodna karetka stacjonuje w Polańczyku, przy kei Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przez całą dobę będą dyżurować ratownicy oraz sternik, który będzie prowadził łódź ratunkową.

- Zespół wodny funkcjonować będzie w wakacje, od 26 czerwca do 2 września. Dysponentem zespołu wodnego jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, która będzie współdziałać z bieszczadzkim WOPR w niesieniu pomocy na terenie Zalewu Solińskiego - informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Działania zespołu po raz pierwszy umieszczono w wojewódzkim planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dzięki zwiększeniu środków z budżetu państwa przewidzianych na ratownictwo medyczne dla województwa podkarpackiego.

- Chciałabym, aby co roku taka wodna karetka była zakontraktowana na okres letni. Jest to dodatkowe zabezpieczenie Zalewu Solińskiego - podkreśla wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?