Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krośnianie przeciw imigrantom!

Krośnianie przeciw imigrantom! Fot. Piotr Dymiński

Ponad pół tysiąca osób protestowało w Rzeszowie przeciwko przyjmowaniu "imigrantów ekonomicznych" przez Polskę. Wśród protestujących byli też Krośnianie. Skandowano hasła antyrządowe. Mówcy krytykowali postawę Donalda Tuska i premier Ewy Kopacz w tej sprawie.

REKLAMATemat nielegalnie przedzierających się przez granice kolejnych państw imigrantów nagle stał się jednym z najbardziej palących problemów w Unii Europejskiej i Polsce. W największych miastach naszego kraju odbyły się manifestacje przeciwko przyjmowaniu "imigrantów ekonomicznych" nazywanych też "uchodźcami".

Wielotysięczny tłum imigrantów, przez licznych Europejczyków uważany jest za zagrożenie. "Uchodźcy" kierują się do państw gwarantujących wysokie świadczenia socjalne, np. do Niemiec. Te jednak nie są w stanie przyjąć wszystkich, chcą by część imigrantów przejęły pozostałe państwa.

"Jeszcze niedawno unijni urzędnicy i polskie władze zapewniały, że Polska przyjmie "jedynie" 2000 imigrantów z Afryki i Azji. Deklarowano, że nie będzie przymusu i państwa Unii Europejskiej same będą decydowały czy i ilu ludzi wpuścić na teren swoich państw. Tymczasem jak się okazuje Francja i Niemcy chcą nam narzucić przymusowe przyjęcie 11, 5 tyś. imigrantów. A przecież to dopiero początek!" - czytamy na wydarzeniu "Krosno przeciw imigrantom" na facebook’u.

W manifestacji w Rzeszowie wzięli udział głównie młodzi ludzie. Było też kilka starszych osób. Łącznie ponad pół tysiąca uczestników protestu sprzeciwiało się przyjmowaniu przez Polskę imigrantów. Skandowano też hasła antyrządowe, w wystąpieniach krytykowano islam.

Edyta Wiśniowska, koordynatorka Ruchu Narodowego w Krośnie także uczestniczyła w manifestacji. Dziennikarzom mówiła, że w pierwszej kolejności powinniśmy przyjąć Polaków zagrożonych wojną na Ukrainie.

- Tydzień temu wystosowałam list do wojewody podkarpackiego w sprawie podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zabezpieczenia południowych granic Polski, a także o wystąpienie do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o podjęcie współpracy z Wojskiem Polskim w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa Polakom mieszkających na terenach przygranicznych. Tym bardziej, że pojawiają się informacje o nowym szlaku imigrantów przechodzącym właśnie przez Podkarpacie - dodała Edyta Wiśniowska.

pd

  • autor: pd

14 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj