Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Bajka o Czerwonym Kapturku i dworzec kolejowy z klocków Lego

RZESZÓW: Jedyne w Polsce makiety bajki o Czerwonym Kapturku oraz Dworca Kolejowego w Gdyni w całości zbudowane z klocków LEGO będzie można obejrzeć na największej w Polsce edukacyjnej "Wystawie budowli z  klocków LEGO", która 9 kwietnia przyjeżdża do Rzeszowa.

REKLAMAMakieta Dworca Kolejowego w Gdyni powstała z okazji 90. urodzin miasta Gdynia, które przypadają w tym roku. Składa się z 25 000 klocków LEGO i waży 50 kg. Z kolei scena z bajki o Czerwonym Kapturku przedstawia moment, w którym Czerwony Kapturek zbiera kwiatki, a wilk dowiedziawszy się, gdzie mieszka babcia, pędzi do niej, żeby ją zjeść.

Makieta waży ponad 15 kg i składa się z 8 000 elementów LEGO. Autorem projektów jest Maciej Ruchaj, prezes "Zbudujmy to!", polskiego stowarzyszenia skupiającego AFOL-sów (Adult Fans of LEGO), dorosłych fanów LEGO.

- Mało kto wie, że przedwojenny Dworzec Kolejowy w Gdyni funkcjonował tylko przez 15 lat. Dowiedziałem się o nim, przeglądając stare fotografie. Bardzo mi się spodobał i w ten sposób narodził się pomysł na mój kolejny projekt z klocków LEGO. Jego budowa zajęła mi 3 miesiące, często pochłaniając całe weekendy i wieczory. Z kolei makietę z Czerwonym Kapturku ułożyłem dla swoich dzieci, gdyż uwielbiają tę bajkę. Dużo mi pomagały i doradzały, mając przy tym mnóstwo frajdy i zabawy - mówi Maciej Ruchaj.

Dworzec kolejowy w Gdyni został zbudowany w skali 1:56. Przedstawia główny budynek dworca wraz z przyległościami: dworcem letnim, dwoma peronami i torowiskiem. Na makiecie nie mogło zabraknąć postaci z czasów przedwojennych, a do ich stworzenia wykorzystano torsy minifigurek LEGO z licencjonowanych zestawów m.in.: LEGO® Hobbit™, LEGO® Indiana Jones™, LEGO® Harry Potter™.

Z kolei na makiecie bajki o Czerwonym Kapturku jest płynący strumyczek, strach kochający wróble, bajoro z żabami, las i trzy dęby na jego skraju. Zwiedzający zobaczą również dom babci z ogródkiem z dyniami i wiśniami. Babcia jest bardzo nowoczesna, ma solary na dachu, telewizję satelitarną, komputer i sprzęt Hi-Fi. Występuje oczywiście także gajowy ze strzelbą. Figurka wilka to kombinacja kota z serii LEGO The Simpsons z elementami wilka z serii LEGO Minifigures nr 14.

Makiety Dworca Kolejowego w Gdyni i bajki o Czerwonym Kapturku, jak i setki innych prac członków stowarzyszenia "Zbudujmy to!", można zobaczyć od 9 kwietna do 19 czerwca na Wystawie Budowli z Klocków LEGO w Centrum Kulturalno-handlowym Millenum Hall w Rzeszowie.

Zobacz także: Club LEGO

jo

  • autor: jo

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj