KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Burmistrz Jedlicza po raz kolejny przegrywa przed Sądem

www.orzeczenia.nsa.gov.pl www.orzeczenia.nsa.gov.pl

Komu i z jakich powodów gmina umarza podatki? Komu gmina udziela pomocy publicznej? Między innymi te fakty chciał ustalić w Jedliczu portal zaleze.com. Sprawę musiał rozstrzygać Sąd Administracyjny, który zobowiązał burmistrza do rozpatrzenia wniosku i zwrot kosztów postępowania. "Mamy nadzieję, że Burmistrz wypłaci pieniądze z własnej kieszeni" - mówi naczelny portalu Zaleze.com.

REKLAMA


Redakcja portalu zaleze.com w maju zwróciła się do burmistrza gminy Jedlicze o udostępnienie wykazu osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia oraz wykazu osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej.

Redaktor naczelny portalu, Marcin Hałat podkreśla, że jest to informacja publiczna. W odpowiedzi portal otrzymał linki do wykazów zamieszczonych w BIP.

- Sprawdziliśmy i faktycznie pod wskazanymi linkami znajdowały się odpowiednie wykazy, o które prosiliśmy. Jednakże w przypadku roku 2015, brak było wykazu osób prawnych i fizycznych, którym udzielono pomocy publicznej w 2015 roku z informacją o kwotach oraz przyczyn, dla których tę pomoc akurat tym osobom przyznano - informuje redaktor naczelny Zaleze.com - W wykazach z wcześniejszych lat, te kwoty są podane, a za rok 2015 niestety nie - dodaje Marcin Hałat.

Portal zwrócił się ze skargą do Sądu Administracyjnego. - W odpowiedzi na naszą skargę, przesłaną do WSA, burmistrz Jedlicza udowadniał przed sądem, że stosowne wykazy umieścił w BIP gminy Jedlicze, a skarga nie powinna zostać uwzględniona, bo rzekomo wszystkie dane zostały portalowi udostępnione - relacjonuje portal.

25 sierpnia Sąd Administracyjny w Rzeszowie stwierdził jednak, że doszło do "bezczynności". Orzeczenie znajduje się już w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych.

Zasądzono też zwrot kosztów postępowania.

Mamy nadzieję, że burmistrz Jedlicza wypłaci pieniądze z własnej kieszeni, a nie z kasy podatników (gminy Jedlicze) i następnym razem będzie bez problemów udostępniać informacje publiczne dziennikarzom, a nie utrudniać im pracę - mówi Marcin Hałat.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na: zaleze.com

pd

 • autor: pd

26 komentarzy

 • daia

  Może pan z załęża zajmie się sprawą dwóch dyrektorów w jedlickim z ZOZ ?

  Zgłoś nadużycie daia wtorek, 06, wrzesień 2016 09:03 Link do komentarza
 • Absurd goni absurd

  Teraz wpadła na rewelacyjny pomysł żeby dziecko z Jaszczwi wozić do pierwszej klasy aż do Podniebyla. Po drodze mijane są szkoły gdzie to dziecko mogło by być przyjęte do pierwszej klasy. Czy ktoś kiedyś odpowie za niepotrzebne wydawanie publicznych pieniędzy ?

  Zgłoś nadużycie Absurd goni absurd poniedziałek, 05, wrzesień 2016 12:51 Link do komentarza
 • TEDI winko

  Urząd nie ma "udawać wielbłąda" ma profesjonalnie i zgodnie z prawem działać, wielkie słowa uznania dla pana redaktora z zzaleza

  Zgłoś nadużycie TEDI winko poniedziałek, 05, wrzesień 2016 10:55 Link do komentarza
 • Jerzy Jurek

  W moim przekonaniu pani Urbanik nie powinna pełnię swojej funkcji, uważam, że jest niekompetentna w sprawowaniu i liczne zaniechania np most w Męcince, budowa kanalizacji w Długiem, niepotrzebna zupełnie budowa sali gimnastycznej Moderówce przy takim niżu, a obecnie tyle przegranych spraw, powinna zrezygnować!

  Zgłoś nadużycie Jerzy Jurek poniedziałek, 05, wrzesień 2016 10:35 Link do komentarza
 • azor

  Ta pani powinna sie bardzo poważnie zastanowić nad sobą. Nie wtajemniczeni nie wiedzą ile osób zwolniła, z iloma ma sprawy w Sądzie jakie potrafi mieć humory.

  Zgłoś nadużycie azor poniedziałek, 05, wrzesień 2016 10:08 Link do komentarza
 • franek

  Mina musiał się ochlać wina własnej roboty

  Zgłoś nadużycie franek niedziela, 04, wrzesień 2016 19:51 Link do komentarza
 • ntek

  Nie wiem dlaczego Pani Burmistrz od razu nie odpisała na zapytanie. Przecież obywatel ma do tego prawo. Nie dziwie się Panu z załęża że sprawę wniósł do Sądu. Urząd to nie prywatny folwark Pani Burmistrz. Trzeba było udzielić odpowiedzi i było by po sprawie. A może ma coś do ukrycia?
  Swoją drogą wypłacone nagrody dla pracowników spowodowały wiele społecznych kontrowersji

  Zgłoś nadużycie ntek niedziela, 04, wrzesień 2016 18:56 Link do komentarza
 • Minä

  @angelika nie lubię fałszywych ludzi i tyle, a wiara nie ma tutaj nic do rzeczy fałsz nazywam fałszem a chamstwo, chamstwem, nie wiem gdzie tutaj jest obraza a najłatwiej komuś powiedzieć, że ma kłopoty z emocjami - tym człowiek różni się od małp, że potrafi się emocjonować i mieć swoje zdanie co poniektórzy próbują mi zabrać. Czy Ty też?

  Zgłoś nadużycie Minä niedziela, 04, wrzesień 2016 18:40 Link do komentarza
 • Sowa

  Jak ten Urząd w Jedliczu ma działać skoro ciągle musi udowadniać, że nie jest wielbłądem. Swoją drogą ciekawe dlaczego takie kłody kładzie się Pani Burmistrz pod nogi, kto ma w tym interes i dlaczego jakiś gość z Osieka to robi? Po co mu tyle informacji, skąd ta dociekliwość. Są odpowiednie służby od kontroli. Jak można normalnie pracować skoro na każdym kroku chce się kogoś zgnoić.? Ktoś musi być burmistrzem, ktoś radnym, najważniejsze by miał czyste sumienie, był prawowity i godny zaufania, by jego czyny były czyste.

  Zgłoś nadużycie Sowa niedziela, 04, wrzesień 2016 18:18 Link do komentarza
 • angelika

  Współczuje " Minie" , ale czytając jego posty mam wrażenie że ma kłopoty z własnymi emocjami.
  Panie " Mina" , ja czytałam bardzo dużo obraźliwych komentarzy których okazało się że autorami byli bardzo prawicowi ludzie i mający się za głęboko wierzących katolików.

  Zgłoś nadużycie angelika niedziela, 04, wrzesień 2016 18:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?