KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wigilia Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia

  • autor: bb/red.
  • sobota, 10, grudzień 2016 13:22
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Wigilia Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia Fot. archiwum Dwór Kombornia

Dwór Kombornia wspólnie z Zakonem Maltańskim i GOPS w Korczynie przy wsparciu Maltańskiej Służby Medycznej organizuje wieczerzę wigilijną Opłatka Maltańskiego dla 160 osób: dzieci z rodzin wielodzietnych, osób potrzebujących, samotnych i niepełnosprawnych.

REKLAMA


Podobnie jak w ubiegłym roku, 15 grudnia w Dworze Kombornia odbędzie się jedno ze spotkań wigilijnych Opłatka Maltańskiego. Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański jest organizowana przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie od 15 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Opłatek Maltański w Dworze Kombornia odbędzie się pod patronatem honorowym JEM ks. abp. metropolity przemyskiego, Adama Szala oraz Aleksandra hr. Tarnowskiego - prezydenta ZPKM.

- Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne i zarazem uroczyste święta w naszej polskiej tradycji. Tak bardzo oczekiwane, tak bardzo wyjątkowe... Choinka, Mikołaj, Pierwsza Gwiazdka, stół wigilijny uginający się od 12 potraw, wspólne kolędowanie, to magia, która sprawia, że poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie, bliskim, a także nieznajomym. W ten świąteczny czas nikt nie powinien być samotny i opuszczony - mówi Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia.

- Będzie opłatek i życzenia, będzie modlitwa i smaczna wigilijna kolacja ufundowana przez Restaurację Magnolia w Dworze Kombornia, będzie wspólne kolędowanie 160 zaproszonych osób. Choinka i uroczyście nakryte wigilijne stoły będą wzmacniały rodzinną atmosferę świąt. Święty Mikołaj będzie rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a każda dorosła osoba otrzymała paczkę z najpotrzebniejszymi artykułami - zapowiada Bartosz Bielec z Dworu Kombonia.

W tym roku planowane jest objęcie akcją 29 miast. Wyjątkowości tym spotkaniom dodaje fakt organizacji Opłatka Maltańskiego w restauracjach, do których właściciele serdecznie zapraszają niecodziennych gości. W spotkaniach zawsze uczestniczą Kawalerowie Maltańscy, przedstawiciele MOPS, proboszczowie parafii oraz gospodarze domu. W akcji uczestniczą także darczyńcy oraz wolontariusze m.in. z Maltańskich Służb Medycznych. Wskazanie osób, do których są kierowane zaproszenia na spotkania opłatkowe jest realizowane przy pomocy lokalnych Ośrodków Pomocy Społecznej (MOPS, GOPS).

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Przygotowania do tegorocznej edycji już rozpoczęte! Pierwszą ku temu okazją były koncerty w trakcie III Festiwalu Karpackiego Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia (w dniach 17-19.07.2015 i 15.08.2015). Kwesta prowadzona podczas trwania koncertów festiwalowych w całości została przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego.

Zbiórka darów trwa nadal. W dzieło opłatka można się włączyć poprzez:

- wpłaty na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP : 677-236-81-11; REGON: 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem "Opłatek Maltański, Dwór Kombornia" (jeśli zabraknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

- pomoc rzeczową
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki czy szaliki. Pomysłów może być więcej. Pomoc rzeczową należy przekazywać Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie (ul. Wyspiańskiego 20), kontaktując się uprzednio z Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

- pomoc organizacyjną
Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy - osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości.

bb/red.
Fot. archiwum Dwór Kombornia

  • autor: bb/red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?