KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Telewizja Rzeszów o Tadeuszu Nalepie oraz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Telewizja Rzeszów o Tadeuszu Nalepie oraz Pamięci Żołnierzy Wyklętych Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

W pierwszy weekend marca Telewizja Rzeszów zaprasza na programy związane z obchodami ważnych dla mieszkańców Podkarpacia rocznic. 4 marca w TVP3 Rzeszów będzie dniem poświęconym pamięci zmarłego 10 lat temu Tadeusza Nalepy. W paśmie popołudniowym zaplanowano premierę nowego filmu o artyście oraz emisje koncertów z archiwów Telewizji Polskiej. 5 marca emisja nagrania koncertu-spektaklu opowiadającego tragiczną historię związanego z Podkarpaciem "Żołnierza Wyklętego" Łukasza Cieplińskiego.

REKLAMA


4 marca o godz. 19.00 premiera filmu "Tadeusz Nalepa i Breakout. Historia podkarpackiego rocka". To opowieść o początkach i dalszej drodze muzyka, który karierę zaczynał w Rzeszowie, a później z zespołem Breakout zdobył nie tylko ogólnopolską ale i międzynarodową sławę. O Tadeuszu Nalepie i Breakoucie Adamowi Bieniasowi opowiadają: Czesław Nalepa - brat Tadeusza Nalepy, Piotr Nowak - basista zespołu Breakout, Andrzej Klee - dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, Bogdan Loebl - autor tekstów i poeta, Tomasz Paulukiewicz - producent telewizyjny oraz Piotr Nalepa - syn Tadeusza Nalepy.

W filmie znajdziemy też archiwalne fragmenty teledysków i koncertów oraz rozmowy z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Zobaczymy też miejsca w Rzeszowie, które dziś przypominają o artyście. W ten sam dzień, o godz. 20.30, w TVP3 Rzeszów przypomni archiwalny koncert "Rzeka dzieciństwa" zorganizowany w 2003 r. z okazji jubileuszu 60 rocznicy urodzin Tadeusza Nalepy w rzeszowskiej hali Podpromie.
 
1 marca obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest datą wykonania wyroku śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w tym na jego prezesie, Łukaszu Cieplińskim. W 66 rocznicę tego wydarzenia w Warszawie odbył się koncert pt. "Moją ojczyzną jest Polska Podziemna", którego motywem przewodnim jest tragiczna historia życia Łukasza Cieplińskiego. Koncert w wykonaniu polskich artystów, m.in. Piotra Cugowskiego, Kasi Kowalskiej czy Natalii Nikiel będzie można obejrzeć w TVP3 Rzeszów 5 marca o godz. 19.00.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?