Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Samsung zainteresowany pomysłem z Chorkówki

Samsung zainteresowany pomysłem z Chorkówki Fot. archiwum ControlCold

Samsung zainteresował się startupem mieszkańców Chorkówki. Podkarpacki system do zdalnego zarządzania i monitoringu przemysłowych instalacji chłodniczych i przeciwpożarowych będzie powstawał w inkubatorze południowokoreańskiego giganta. Pomysłodawcy chcą ograniczyć koszty obsługi urządzeń nawet o 1/3!

Startup ControlCold Pawła Helnarskiego i Marcina Szczura został zakwalifikowany do inkubatora firmy Samsung. Warto podkreślić, że to jedyny innowacyjny projekt z tej części Podkarpacia, który został zauważony przez RARR i firmę Samsung.

Samsung Inkubator zainaugurował swoją działalność 12 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie. Oficjalnego otwarcia inkubatora dokonał wicepremier Mateusz Morawiecki, prezes Samsunga Hadrian Baumann oraz ambasador Korei Południowej Sung-joo Choi.

W ramach projektu ControlCold ma zostać stworzony system do zdalnego zarządzania i monitoringu przemysłowych instalacji chłodniczych i przeciwpożarowych. W zamyśle pomysłodawców ma to być narzędzie wczesnego ostrzegania o awariach urządzeń chłodniczych. Ma ograniczać wyciek szkodliwych gazów do atmosfery i minimalizować opłaty emisyjne, które muszą ponosić właściciele instalacji chłodniczych. Projektowany system ma ograniczać koszty obsługi urządzeń HAVC średnio o 32%.

Zanim pomysł Pawła Helnarskiego i Marcina Szczura został doceniony przez firmę Samsung, ich startup zakwalifikował się do akceleratora Startin Podkarpackie. Projekt Startin Podkarpackie to inicjatywa Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (RARR), której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Nasz projekt jest dobry dla środowiska, dobry dla biznesu i już wzbudza zainteresowanie wśród naszych potencjalnych klientów. Mamy doskonały zespół, w tym utalentowanego elektronika Mateusza Guzika. Wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia i w roku 2018 planujemy wprowadzić nasz produkt na rynek - mówi Paweł Helnarski jeden z pomysłodawców startupu ControlCold.

pd

1 komentarz

  • bb

    niestety naszego przemysłu to nie interesuje, pomysłodawcy zostaną milionerami a pomysłobiorcy z azji miliarderami

    Zgłoś nadużycie bb czwartek, 13, lipiec 2017 17:41 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj