KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z psa został tylko łeb i tylne łapy. Wilki zagryzły go pod domem [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

WOLA KOMBORSKA: Rano, gdy domownicy wyszli do kościoła, wilki zagryzły psa jednego z gospodarzy. Ze zwierzęcia został praktycznie tylko łeb i tylne łapy. Według naszych informacji to pierwszy taki przypadek w tej miejscowości, ale wilki są obecne też w innych częściach powiatu krośnieńskiego. W materiale znajdują się drastyczne zdjęcia!

REKLAMA


Wilki zaatakowały psa przy domu. Historia wydawać się może niewiarygodna, ale nie jest to wcale odosobniony przypadek.

- Zwierzęta na wypasie są atakowane przez watahy mocne liczebnie, natomiast psy podwórzowe zabijają zazwyczaj osobniki stare, odrzucone przez watahę, a więc niezdolne do samodzielnego polowania na grubszą zwierzynę - wyjaśnia Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

- Naturalne jest, że wilk boi się człowieka i unika go. Jeśli jest inaczej, trzeba mieć się na baczności, bo być może mamy do czynienia z chorym osobnikiem - dodaje Marszałek.

Szczęśliwie już od dziesięcioleci nie dochodziło do skutecznych ataków wilków na ludzi. Nie zmienia to faktu, że przypadek zagryzienia psa w Woli Komborskiej napawa mieszkańców obawami. Część z nich boi się wychodzić do lasu na grzyby, spacery czy zbierać leśne owoce.

- Nie ma udokumentowanych przypadków zagryzienia ludzi, natomiast coraz częściej obserwuje się wilki z bliższej odległości. To niepokojące zjawisko, które jest sygnałem, że drapieżniki oswajają się z naszym widokiem, nie czując zagrożenia ze strony człowieka, mogą sprawić sytuacje niebezpieczne - mówi rzecznik.

Ludzie zajmują coraz większe tereny, często specjalnie wybieramy pod zabudowę działki w pobliżu lasu. Chcemy być bliżej przyrody, obcować z nią, ale to oznacza także bliskość tej bardziej niebezpiecznej części natury.

Edwarda Marszałka zapytaliśmy, czy na terenie działania RDLP w Krośnie wilki stanowią utrudnienie w wykonywaniu jej zadań, np. dotyczących zachowania różnorodności zwierząt łownych.

- Wilki są chronione, a zatem ich obecność w lasach musi być brana pod uwagę przy sporządzaniu planów łowieckich. Od lat przewiduje się odpowiednią do stanu watah liczbę zwierzyny łownej jako przewidywane naturalne ubytki od wilków i nie wlicza się jej do planów odstrzału - odpowiada nasz rozmówca.

Pytania w związku z wilczym atakiem w Woli Komborskiej skierowaliśmy także do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, która prowadzi sprawy szkód wyrządzonych między innymi przez wilki. Więcej informacji podamy natychmiast po uzyskaniu odpowiedzi.

pd
Fot. archiwum

 • autor: pd

23 komentarzy

 • pawlo

  w Domaradzu w lesie parę tygodni wcześniej zjadły jelenia, też nie wiele z niego zostało.

  Zgłoś nadużycie pawlo piątek, 17, listopad 2017 09:26 Link do komentarza
 • Padlinożerca

  Prawdonosiciel jest bliżej niż myślisz, a my razem z nim :) Takie Bolcie to masami chodzą, a nawet nie wiedzą co się na ich "gościńcu„ dzieje. Dlaczego Tajna Organizacja miała by bić swojego członka ? Rusz móżdżkiem to nie boli.

  Zgłoś nadużycie Padlinożerca niedziela, 16, lipiec 2017 12:38 Link do komentarza
 • mieszczuch

  Skopiowane: Ciekawy jestem co by zrobił taki mieszczuch jeden z drugim gdyby zobaczył wilka... artykuł o tym ze wilk zagryzl psa przy domu( czyli równie dobrze może zaatakować małe dziecko bawcie się na podwórku) A wy czepacie sie ze pies na łańcuchu....wielki Greenpeace sie znalazł i zwierzęta broni..

  Zgłoś nadużycie Bolo niedziela, 16 lipiec 2017 03:16

  Gdybym zobaczył wilka we Włoli Kłomborskiej to bym go zwyczajnie pogryzł.(:(:(:

  Zgłoś nadużycie mieszczuch niedziela, 16, lipiec 2017 11:37 Link do komentarza
 • kabanos

  Jakim trzeba być debilem ,żeby przywiązać psa do budy , zamiast kawałek ogrodzenia zrobić. Na siatke ogrodzeniową szkoda kilka stówek , a wódka leje się co weekend i papierochy dwie paczki dziennie i pretensje do całego świata. Siedzi taki na kruzie, w dupie ma wszystko , a psa swojego to najbardziej. Oto Polska na wsi, gieroje nie wychowane wszystko wiedzące bez współczucia dla zwierzęcia. Na pohybel prostakom i patologi . Ktoś powinien się zainteresować losem psów wiązanych do budy jak i takich biegających po ulicy , powinni za to karać i wymagać kojca dla psa. Hej wy tam cwaniaki z Woli jak jeszcze raz mnie zaatakuje pies na ulicy to Policje wezwe , tak samo jak psa zobacze przy budzie, to będzie interwencja Animalsów z Policją. Naucze was kultury !

  Zgłoś nadużycie kabanos niedziela, 16, lipiec 2017 09:54 Link do komentarza
 • Labrador

  Przepraszam ale wilki widziano już w Komborni i Iskrzyni.

  Zgłoś nadużycie Labrador niedziela, 16, lipiec 2017 07:38 Link do komentarza
 • Bolo

  Ps. Prawdonosiciel, nie wiem skąd jesteś Ale w okolicach Komborni to mógłbyś wpierdol dostać za takie głupie komentarze od tej tajnej organizacji

  Zgłoś nadużycie Bolo niedziela, 16, lipiec 2017 03:24 Link do komentarza
 • Bolo

  Ciekawy jestem co by zrobił taki mieszczuch jeden z drugim gdyby zobaczył wilka... artykuł o tym ze wilk zagryzl psa przy domu( czyli równie dobrze może zaatakować małe dziecko bawcie się na podwórku) A wy czepacie sie ze pies na łańcuchu....wielki Greenpeace sie znalazł i zwierzęta broni..

  Zgłoś nadużycie Bolo niedziela, 16, lipiec 2017 03:16 Link do komentarza
 • Prawdonosiciel

  O biedni tubylcy, naiwni głupcy!!! Wy nie wiecie, że to tajna organizacja!!!! Mieści się w okolicach Komborni, potrzebują psich flaków do rzucania uroków!!
  Zaklęcie na Donalda Trumpa w toku...
  Strzeżcie swych domostw i psów, Oni czyhają.

  Zgłoś nadużycie Prawdonosiciel sobota, 15, lipiec 2017 21:23 Link do komentarza
 • Ludożerca

  A ja chętnie poczęstuję się dodatkowo kotkiem...

  Zgłoś nadużycie Ludożerca sobota, 15, lipiec 2017 21:17 Link do komentarza
 • Wilk

  Padlinożerco ! Nie rób mi konkurencji !

  Zgłoś nadużycie Wilk sobota, 15, lipiec 2017 21:16 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?