KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny Źródło: Jan Grużewski; Stanisław Kopf (1957) Dni Powstania, Kronika Fotograficzna Walczącej Warszawy, Warsaw: PAX, pp. 10 no ISBN

1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Włączone zostaną o godzinie 17.00 i będą emitować dźwięk ciągły przez jedną minutę.

REKLAMA


Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Działanie ma na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flag państwowych na budynkach samorządowych i w miejscach publicznych.

red.

 • autor: red.

4 komentarzy

 • j...

  A kto ci dał prawo do wypowiadania się w imieniu mieszkańców Podkarpacia? Chyba wiesz jak Ci mieszkańcy głosowali w ostatnich wyborach? I pewnie wiesz, że nie mają wyjścia i w następnych wyborach też zdecydowana większość głosujących wybierze PiS. Nawet wyborcy pięknej Joanny, widząc jej związki z kodziarzami przejrzą na oczy :-)

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 28, lipiec 2017 15:53 Link do komentarza
 • A+,-, B-,+

  A mieszkańcy południowego podkarpacia mają prośbe . Wyślijcie marszałka Ortyla wraz z jego świta na roczny, najlepiej bezpłatny urlop ze skierowaniemm do sanatorium. To za ''zasługi'' dla zrównoważonego rozwoju województwa podkarpackego.

  Zgłoś nadużycie A+,-, B-,+ piątek, 28, lipiec 2017 11:57 Link do komentarza
 • z życia Dyzmy

  @powstaniec - 1) nie powinieneś się tak podpisywać bo głupiś jak Dyzma . Powstańcy walczyli o wyzwolenie Warszawy własnymi siłami. Nie czekali na okupanta stalinowskiego, który rządy zaczął by od wymordowania polowy Warszawiaków.
  2) ze świętowaniem wkroczenia okupanta stalinowskiego zwróć się do komucha Dyzmy. Jego dziad jako ubek z NKWD usunęli Niemców by wprowadzić swoje rządy terroru. Czy to bylo wyzwolenie Krosna?. Dla komuchów pokroju Dyzmy tak . Mogli teraz bezprawnie i bezkarnie rządzić, kraść, mordować, gwałcić itp Nie widzę powodów świętowania okupacji stalinowskiej. Dyzma natomiast związany krwią remontuje pomniki okupanta sowieckiego i oddaje co dzień pokłon. Nawet usadowił swój gabinet z oknem na pomnik sowiecki. Patriota sowiecki pełną gęba. Tylko dlaczego manifestuje swoje uwielbienie do sowietów, komuny kosztem podatników krosna

  Zgłoś nadużycie z życia Dyzmy piątek, 28, lipiec 2017 09:18 Link do komentarza
 • powstaniec

  Powstanie było w Warszawie. Czy w Warszawie obchodzą uroczyście wyzwolenie Krosna?

  Zgłoś nadużycie powstaniec czwartek, 27, lipiec 2017 20:25 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?