KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Lato w regionach" w Lutowiskach i Trzcinicy

  • autor: ta/red.
  • czwartek, 10, sierpień 2017 13:50
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
"Lato w regionach" w Lutowiskach i Trzcinicy Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Są miejsca do których warto wracać i imprezy, które chce się przeżyć jeszcze raz. W najbliższy weekend ekipa rzeszowskiej telewizji z programem "Lato w regionach", wzorem lat ubiegłych, zawita do Lutowisk w Bieszczadach, gdzie odbywać się będzie kolejna edycja "Dnia Żubra" oraz do Trzcinicy nieopodal Jasła, gdzie już w piątek rozpocznie się VII Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza".

REKLAMA


Zainaugurowany przed jedenastoma laty "Dzień Żubra" jest ważną cykliczną imprezą promującą bieszczadzką przyrodę i wszelkie działania związane z jej ochroną.

W sobotę, 12 sierpnia w Lutowiskach na mieszkańców, turystów i widzów TVP3 czekać będzie mnóstwo atrakcji między innymi zawody bieszczadzkich drwali, pokazy, prelekcje i wystawy przyrodnicze. Miłośników muzyki folkowej bawić będą kapele regionalne.


Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Jak wskazuje nazwa imprezy, spora część programu "Lato w regionach" z Lutowisk poświęcona będzie żubrom. Prezenterzy porozmawiają z osobami, które na co dzień sprawują opiekę nad tymi zwierzętami i podpowiedzą, gdzie w Bieszczadach można zobaczyć je z bliska. Podczas trwania wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs na imiona dla młodych żubrzątek. Ponieważ dużą część Bieszczadów stanowią lasy, twórcy programu i leśnicy będą starali się przybliżyć widzom wszystko to, czego nie sposób zobaczyć podczas zwykłych spacerów.

Niedziela z programem "Lato w regionach" będzie podróżą do przeszłości i niezapomnianą lekcją historii.

Ekipa TVP3 Rzeszów weźmie bowiem udział w VII Karpackim Festiwalu Archeologicznym "Dwa Oblicza". Impreza odbywa się co roku na terenie Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, powstałym w miejscu jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Dzięki programowi "Lato w regionach" widzowie z całej Polski będą mogli zobaczyć osady z epoki brązu oraz z wczesnego średniowiecza.


Fot. Jacek Szarek

O swojej pasji opowiedzą członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy odtwarzać będą dawne bitwy i pokażą jak w zamierzchłych czasach wyglądało życie codzienne. Nie zabraknie pokazów rzemieślniczych, przedstawień inspirowanych życiem dawnych Słowian i koncertów muzyki dawnej. O tym dlaczego warto chronić dziedzictwo przeszłości gospodarze programu porozmawiają z historykami i osobami zarządzającymi monumentalną twierdzą pod Jasłem.

Odcinki "Lata w regionach" z Lutowisk: sobota, 12 sierpnia w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i w TVP3 Rzeszów o godz. 17.30. Odcinki z Lutowisk można oglądać również w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

Odcinki "Lata w regionach" z Trzcinicy: niedziela, 13 sierpnia w TVP3 o godz. 11.15, 13.05, 13.50 i w TVP3 Rzeszów o godz. 17.30, 18.15, i 19.00.

Programy z cyklu "Lato w regionach" z Lutowisk i Trzcinicy będzie można obejrzeć również poprzez aplikację mobilną TVP Stream, na stronie www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych stacji. Relacje z obu imprez także w "Aktualnościach" i prognozie pogody.

ta/red.

  • autor: ta/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?