KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gmina Rymanów: powstała kolejna siłownia plenerowa i plac zabaw

Gmina Rymanów: powstała kolejna siłownia plenerowa i plac zabaw Fot. archiwum UG Rymanów

W gminie Rymanów powstało kolejne miejsce służące rekreacji i integracji mieszkańców. W Posadzie Górnej utworzono siłownię plenerową oraz doposażono plac zabaw.

REKLAMA


Na podstawie uchwały zebrania wiejskiego w Posadzie Górnej oraz uchwały rady miejskiej w Rymanowie, sołectwo Posada Górna w 2017 roku przystąpiło do "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020", co daje między innymi dodatkową możliwość ubiegania się w ramach programu, o dofinansowanie zadań realizowanych przy społecznym współudziale mieszkańców.

Opracowano Sołecką Strategię Rozwoju Wsi Posada Górna, która zawiera m.in. plan i program odnowy wsi na lata 2017-2020 oraz propozycje zadań. "Utworzenie siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw w Posadzie Górnej" jest jednym z założeń wymienionych w strategii.

Inwestycja wyniosła 37 716,00 złotych, z czego 10 tys. złotych pochodziło ze środków budżetu województwa Podkarpackiego. Pozostałe środki zostały pokryte z funduszu sołeckiego oraz budżetu gminy Rymanów.

Zadanie zrealizowano również w partnerstwie z lokalnymi przedsiębiorcami, Kołem Kobiet, Zespołem Szkół Publicznych w Posadzie Górnej oraz dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy bezpłatnie włączyli się w realizację prac.

red.
Fot. archiwum UG Rymanów

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?