Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Gmina Rymanów: powstała kolejna siłownia plenerowa i plac zabaw

Gmina Rymanów: powstała kolejna siłownia plenerowa i plac zabaw Fot. archiwum UG Rymanów

W gminie Rymanów powstało kolejne miejsce służące rekreacji i integracji mieszkańców. W Posadzie Górnej utworzono siłownię plenerową oraz doposażono plac zabaw.

REKLAMANa podstawie uchwały zebrania wiejskiego w Posadzie Górnej oraz uchwały rady miejskiej w Rymanowie, sołectwo Posada Górna w 2017 roku przystąpiło do "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020", co daje między innymi dodatkową możliwość ubiegania się w ramach programu, o dofinansowanie zadań realizowanych przy społecznym współudziale mieszkańców.

Opracowano Sołecką Strategię Rozwoju Wsi Posada Górna, która zawiera m.in. plan i program odnowy wsi na lata 2017-2020 oraz propozycje zadań. "Utworzenie siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw w Posadzie Górnej" jest jednym z założeń wymienionych w strategii.

Inwestycja wyniosła 37 716,00 złotych, z czego 10 tys. złotych pochodziło ze środków budżetu województwa Podkarpackiego. Pozostałe środki zostały pokryte z funduszu sołeckiego oraz budżetu gminy Rymanów.

Zadanie zrealizowano również w partnerstwie z lokalnymi przedsiębiorcami, Kołem Kobiet, Zespołem Szkół Publicznych w Posadzie Górnej oraz dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców, którzy bezpłatnie włączyli się w realizację prac.

red.
Fot. archiwum UG Rymanów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj