Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Droga Miejsce Piastowe - Wrocanka Górna po remoncie

Droga Miejsce Piastowe - Wrocanka Górna po remoncie Fot. Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński zakończył długo oczekiwaną przez mieszkańców gminy Miejsce Piastowe inwestycję pn. "Przebudowa drogi powiatowej Nr 1975R Miejsce Piastowe - Wrocanka Górna polegająca na wykonaniu nowej nawierzchni i budowie chodnika w km 0 + 268 - 0 + 490,6".

REKLAMAZakres prac obejmował m.in. przebudowę nawierzchni drogi, remont kanalizacji deszczowej, budowę chodnika, który jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów usługowo - handlowych i przychodni zdrowia.

- Dzięki zrealizowanej inwestycji został rozwiązany problem parkowania na newralgicznym odcinku w Miejscu Piastowym. Przebudowa drogi wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i komfort jazdy kierowców - podkreśla starosta Jan Pelczar.

Oficjalny odbiór odbył się 10 października br. w obecności starosty krośnieńskiego Jana Pelczara, wicestarosty Andrzeja Guzika, kierownika budowy Ryszarda Fica, inspektora nadzoru Stanisława Pękalskiego, Janusza Zajdla ze Starostwa Powiatowego w Krośnie oraz przedstawicieli wykonawcy którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Gminę Miejsce Piastowe reprezentowała zastępca wójta Magdalena Hec - Mrozek.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 388 502 zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu.

(eb), red.

2 komentarzy

 • Tom

  Niestety ale stojące tam samochody stwarzały duże niebezpieczeństwo dla pieszych jak i innych kierowców. Parking przy ośrodku i aptece w pełni zabezpiecza ilość miejsc dla osób z nich korzystających. Problemem natomiast było zapewnienie miejsc parkingowych dla pracowników firmy po drugiej stronie drogi. Taki parking powinien zapewnić właściciel firmy a nie gmina.

  Zgłoś nadużycie Tom wtorek, 15, październik 2019 00:05 Link do komentarza
 • Pieszy i kierowca.

  Problem parkowania samochodów został "rozwiązany" poprzez całkowitą likwidacje parkingu wzdłuż drogi. Inwestor nie wskazał innego miejsca na parkowanie. Parking, przynajmniej na odcinku od wjazdu do ośrodka zdrowia do schodów prowadzących od jezdni do apteki powinien być zrealizowany poprzez wykonanie miejsc parkingowych skośnie do osi jezdni, co było wykonalne poprzez większe przycięcie skarpy.
  Widocznie jednak dwa chodniki równoległe do siebie na ww. odcinku drogi - to jest rozwiązanie, o które chodziło inwestorowi i władzom Gminy.
  Kierowcy to grupa społeczna, o którą Władza specjalnie nie dba, i która sobie powinna radzić sama ze znalezieniem bezpiecznych miejsc parkingowych.
  To nie jest dobre działanie, aby problemy jednych ludzi rozwiązywać kosztem innych.

  Zgłoś nadużycie Pieszy i kierowca. niedziela, 13, październik 2019 18:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj