Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Powrót Polaków z Włoch. Wylądują w Rzeszowie

Powrót Polaków z Włoch. Wylądują w Rzeszowie Fot. PLL LOT / Wojciech Zaręba

Specjalnym lotem do kraju, wróci 100 obywateli Polski z Mediolanu i Rzymu. To pierwsze i jedyne połączenie lotnicze umożliwiające powrót Polaków z Włoch, gdzie wciąż przebywają rodacy. Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.

REKLAMAJak poinformowała w poniedziałek (6 kwietnia) Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego - Na pokład samolotu wejdą wyłącznie osoby, które nie wykazują symptomów zakażenia i zostaną poddane badaniu według wytycznych GIS.

Grupa Polaków z Włoch przyleci do Rzeszowa, a następnie przewieziona zostanie do Ośrodka "Rewita Solina".

- Po przylocie zostaną umieszczeni w odosobnionym ośrodku, w którym odbędą kwarantannę pod opieką lekarzy zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku ze stanem epidemii. Ośrodek jest wyizolowany, dzięki czemu pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą. Warunki pobytu w ośrodku są określone przez GIS i Wojewódzki Inspektorat Sanitarny - dodaje rzecznik wojewody.

- W tych trudnych chwilach nie zapominamy o naszych rodakach, w szczególności w miejscach zagrożonych koronawirusem. Dzięki rygorystycznym procedurom bezpieczeństwa, umożliwimy powrót obywateli RP bez żadnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Jest to wyraz solidarności zarówno z nimi, jak i z ich rodzinami przebywającymi w Polsce - mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

red.

5 komentarzy

 • Czytelnik1

  Musieli jakoś odciążyć Warszawę z przylatujących z zagranicy gdzie obecnie jest już ze 2000 przypadków wirusowych w mazowieckim.

  Zgłoś nadużycie Czytelnik1 niedziela, 12, kwiecień 2020 21:26 Link do komentarza
 • krośnianka

  AMA nagle zapałała iść na cmentarz!!!!Chodzę często i jakoś nie widać tłumów .Czasem spotkam 1 ,2 osoby .Jedynie jak pogrzeb jest to wtedy wiecej osób jest na cmentarzu .Są jedynie panowie robiacy nagrobki .Mam obrzydzenie do ludzi przezywających inną osobę.Każdy niech spojrzy na siebie jakim krasnalem jest!!!!!

  Zgłoś nadużycie krośnianka niedziela, 12, kwiecień 2020 11:55 Link do komentarza
 • AMA

  krasnal zamknął cmentarz .
  Nie można zapalić świeczki.

  Zgłoś nadużycie AMA sobota, 11, kwiecień 2020 18:50 Link do komentarza
 • mansell

  Jan1975 dokladnie tak jak piszesz !

  Zgłoś nadużycie mansell środa, 08, kwiecień 2020 08:14 Link do komentarza
 • Jan1975

  Polacy zapłacą ,za osoby które pracują za granicą ,tam płacą podatki tam zostawiają swoje pieniądze tam napędzają gospodarki a do polski przylatują na leczenie bo nie stać ich leczyć się za granią, pracując za najniższą ha ha ha....

  Zgłoś nadużycie Jan1975 wtorek, 07, kwiecień 2020 21:09 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj