KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dopalacze i narkotyki w szkole - jak sobie z nimi radzić

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • środa, 04, maj 2011 15:06
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Jak rozpoznać, że uczeń jest pod wpływem środków odurzających, jak działa system sprzedaży oraz jak skutecznie zapobiegać zjawisku narkomanii w szkole, to tylko kilka z wybranych tematów o których dyskutowano podczas warsztatów zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

REKLAMAZajęcia profilaktyczne dla kadry pedagogicznej, które odbyły się 15 kwietnia, prowadzili trenerzy z Centrum Edukacji MERITUS w Mielcu. Przy pomocy nowoczesnych technik multimedialnych prelegenci przedstawili zagadnienia związane między innymi z rolą szkoły i nauczycieli w przypadku wykrycia środków psychoaktywnych u ucznia, jakie są skutki używania tych substancji, a także odpowiedzi na pytanie dlaczego młodzi ludzie sięgają po narkotyki. Omówiona została aktualna kwestia związana ze spożywaniem przez dzieci i młodzież napojów energetycznych, które nie są obojętne dla zdrowia.

alt

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazje zobaczyć dopalacze, akcesoria używane do ich przyjmowania oraz atrapy najpopularniejszych narkotyków.

- Problem uzależnień nie jest łatwy. Jeśli się pojawi muszą go rozwiązać wspólnie nauczyciele, rodzice i sama młodzież. – Dlatego takie spotkania są bardzo potrzebne – podkreślił wicestarosta Andrzej Guzik, inicjator zorganizowania konferencji. Problem uzależnień narasta, więc musimy zdobywać wiedzę na temat dopalaczy i narkotyków. Organizując takie spotkania chcemy służyć pomocą zarówno wychowawcom jak  i rodzicom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Pragniemy zwiększyć skuteczność radzenia sobie z tym zjawiskiem w szkole.

Warsztaty zorganizowano w ramach przyjętego przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej na lata 2011 – 2012 „Życie mam tylko jedno”.

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?