KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Remont mostu w Równem

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • czwartek, 24, maj 2012 19:51
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy przebudowie mostu drogowego na rzece Jasiołce w miejscowości Równe w ciągu drogi powiatowej Równe – Kopalnia. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 września br.

REKLAMA


Zakres robót obejmuje między innymi: przebudowę całego obiektu wraz z dojazdami, remont i wzmocnienie płyty pomostu, wymianę poręczy, izolacji, nawierzchni bitumicznej na obiekcie i dojazdach oraz wymianę nawierzchni chodników.

alt

Dotychczasowy most płytowy żelbetowy, trójprzęsłowy jest w złym stanie technicznym. Jezdnia z licznymi wybojami i ubytkami, stanowi zagrożenie dla użytkowników, a obiekt wymaga oczyszczenia i konserwacji. Ponadto w obrębie koryta rzeki znajdują się fragmenty starych podpór, które powodują zaburzenia przepływu oraz erozję i uszkodzenia umocnień brzegów rzeki.

alt

- Wszystkich mieszkańców i użytkowników remontowanego odcinka  drogi przepraszamy za tymczasowe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – mówi dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar.

Koszt całej inwestycji wyniesie 997 102 zł, z czego około 490 tys. stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu jest Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz Nowy Sącz.

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?