KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szkoła z Iwonicza na podium w konkursie "Śniadanie Daje Moc"

 • autor: Joanna Piczuła, (Garden of Words)
 • środa, 23, styczeń 2013 17:58
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Dobiegła końca II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem było Partnerstwo dla Zdrowia. Klasa 2A ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu zajęła I miejsce w konkursie.

REKLAMA


alt

Tym razem do programu przyłączyło się aż 4690 szkół podstawowych z całej Polski, w tym z województwa podkarpackiego były z nami 282 szkoły W ramach programu zorganizowano dwa konkursy: pierwszy z na reportaż z Klubów Śniadaniowych, oraz drugi na reportaż z Dnia Zdrowego Śniadania.

Po pierwsze Kluby Śniadaniowe!
Tegoroczna edycja programu Śniadanie Daje Moc została wzbogacona o ideę Klubów Śniadaniowych. Już od 1 września 2012r. nauczyciele, po raz pierwszy, zakładali w swoich klasach kluby, w których przeprowadzali zajęcia na podstawie 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzięki przygotowanym przez metodyka scenariuszom najmłodsi dowiedzieli się co stanowi podporę mocnych kości, dlaczego trzeba myć ręce przed jedzeniem, jakie witaminy i minerały kryją się w owocach i warzywach, a przede wszystkim dlaczego zawsze należy wychodzić do szkoły po i ze śniadaniem. Nauczyciele z przeprowadzonych śniadań edukacyjnych mogli przygotować prezentację, która następnie brała udział w konkursie na reportaż z Klubów Śniadaniowych. Klasy nadesłały łącznie 96 reportaży.

alt

Jury,  w skład którego wchodzili przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia oraz ambasadorzy Tomek Woźniak i Ola wyłonili zwycięzców:

 • I miejsce – klasa 2 A ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Podgórskiego w Iwoniczu, województwo podkarpackie
 • II miejsce – klasa 2 A z Publicznej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Suszu,  województwo warmińsko-mazurskie
 • III miejsce – klasa 1 B z Publicznej Szkoły integracyjnej nr 26 w Wałbrzychu, województwo dolnośląskie

alt

Po drugie Dzień Zdrowego Śniadania!
Już po raz drugi, 8 listopada 2012 r. odbyło się ogólnopolskie święto: Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali pyszne kolorowe i pożywne śniadania. Na stołach pojawiły się wyspy śniadaniowe, a mali kucharze wyczarowali z przygotowanych produktów kolorowe kanapeczki, pomidorowe muchomorki, twarożkowe zwierzęta i wiele, wiele innych nietypowych potraw. Następnie opiekunowie mogli uwiecznić ten wyjątkowy dzień i reportaż z przeprowadzonego śniadania w jednej z trzech kategorii: film, zdjęcie lub prezentacja. Wszystkie reportaże brały udział w drugim konkursie towarzyszącym programowi Śniadanie Daje Moc. Łącznie nadesłano 710 prac.

alt

W tegorocznej edycji Jury wyłoniło zwycięzców na reportaż z Dnia Zdrowego Śniadania w 3 kategoriach:

 • Kategoria Prezentacja: Klasa 2 B  ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Sportowców Hajduckich w Chorzowie, województwo śląskie
 • Kategoria Film: Klasa 2 D ze Szkoły Podstawowej Nr 23 Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku, województwo kujawsko-pomorskie
 • Kategoria zdjęcia: Klasa 2 A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce, województwo małopolskie

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim szkołom i klasom, które tak licznie przystąpiły do naszego programu. Cieszymy się, że dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu możemy przekazywać najmłodszym wiedzę na temat niezwykle istotnej roli śniadania w diecie dziecka Zapraszamy do organizacji wspólnych śniadań w klasie na co dzień. – powiedziała Ewa Zacharewicz z Partnerstwa dla Zdrowia.

alt

Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację. Program zapewnia również edukację najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Ambasadorami II edycji programu „Śniadanie Daje Moc” są: 9 - letnia Ola, która rozpoczyna przygodę z gotowaniem oraz energiczny kucharz Tomek Woźniak - autor przepisów na szybkie, kolorowe i pożywne śniadanie, które z apetytem zje każde dziecko.

Joanna Piczuła, (Garden of Words)

 • autor: Joanna Piczuła, (Garden of Words)

2 komentarzy

 • korona

  W Iwoniczu sale są piękne i zadbane, zaraz widać, że to zdjęcia z kolekcji organizatora. A fe

  Zgłoś nadużycie korona poniedziałek, 18, marzec 2013 18:24 Link do komentarza
 • ss

  Mój sys chodzi do tej klas i powiedział że żadnego dziecka nie zna ze zdięcia , to nie są dzieci z tej szkoły!!!. Redaktorowi nie chciało sie przyjechać do szkoły i chociasz zrobić zdięcie dzieciom!!!

  Zgłoś nadużycie ss niedziela, 03, luty 2013 23:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?