KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: EPKR Spotters - łączy ich pasja, lotnictwo i fotografia

Krosno: EPKR Spotters - łączy ich pasja, lotnictwo i fotografia Fot. Mateusz Świerk

Działają w sąsiedztwie lotniska albo z okien i balkonów swoich domów. Część obserwacji prowadzą podczas spacerów z rodziną. Kim są "Spotterzy"? Co jest ich pasją?

REKLAMA


2014 roku wypatrzyli na niebie nad Krosnem NATOwski "latający radar". Zobacz: Latający radar "złapany" nad Krosnem!

"Spotterzy" to ludzie, którzy kochają przebywać na lotniskach i podziwiać piękno "żelaznych ptaków". Obserwują i fotografują samoloty.

W swoim klubie zrzeszają dwa typy spotterów - tzw. "lotniskowe kury" oraz spotterów RNAV. Spotterzy lotniskowi działają zazwyczaj na swoim rodzimym lotnisku, spotterzy RNAV działają w większości przy własnych oknach, na własnych balkonach lub też podczas spacerów z rodziną.

Swoją pasją i zdjęciami dzielą się na stronie internetowej: epkrspotters.pl. Efekty możecie śledzić też na facebook.com/epkrspotters

- Nasza działalność skupia się wokół EPKR, lecz nie zapominamy o innych lądowiskach w naszym regionie, jak baza LPR w Sanoku, szybowisko w Bezmiechowej czy wracającym do łask lotnisku w Birczy (Arłamów). Spotkać nas również możecie na lotniskach całej Europy podczas pokazów lotniczych i nie tylko - mówią o sobie.

- Chcemy, by widok osoby z aparatem na terenie lotniska nie wzbudzał strachu, lecz sympatię. Mamy nadzieję, że nasza strona będzie właśnie temu służyć - dodają.

Na 2016 rok wydali kalendarz, o którym informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Zobacz: Krosno z lotu ptaka w kalendarzu 2016.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do EPKR Spotters tutaj znajdą kontakt.

Do grupy EPKR Spotters należą: Artur Kucharski (Sanok), Paweł Hawrot (Krosno), Mateusz Świerk (Krosno), Maciek Żółkoś (Dukla), Michał Romanowski (Krosno), Bartosz Kolanko (Krosno), Bartosz Kwilosz (Jasło).

pd

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?