Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krośnieńskie Święto Fotografii

Krośnieńskie Święto Fotografii Fot. Piotr Dymiński

Już po raz 13. odbyło się Krośnieńskie Święto Fotografii. Liczni pasjonaci, ich przyjaciele i znajomi spotkali się w Spółdzielczym Domu Kultury na 5. wystawach fotograficznych.

REKLAMAKilkunastu autorów zaprezentowało ponad 200 czarno białych zdjęć, w ramach pięciu wystaw fotograficznych: "Człowieczeństwo", "W prowincjonalnym małym mieście", "Święta polskie" i "Z biegiem rzeki". Gościem specjalnym święta był Szymon Muszański z wystawą "Życie na wypasie".

Podczas tego jednego wieczoru można było zapoznać się z niesamowitą prezentacją rocznego dorobku grup działających w Kuźni Światła. Znaczna część prac to dzieło początkujących artystów, którzy dołączyli do Kuźni zaledwie rok temu. Podczas wystawy można było porozmawiać z autorami, dzielić się refleksjami, a Tomasz Wajda opowiadał, czym dla niego jest fotografia.

"Kółko fotograficzne dla dorosłych miało być krótkotrwałym eksperymentem. Z czasem stało się Kuźnią Światła i od 2006 roku uczy, coraz to nowych adeptów, miłości do fotografii.

- Od samego początku wybraliśmy czerń i biel jako środki naszego fotograficznego wyrazu. Od początku też szukamy fotografii innej, powstałej z prawdziwej pasji, przemawiającej, zdolnej do opowiedzenia historii za pomocą światła i cienia - mówi Tomasz Wajda.

Organizatorzy Święta: Spółdzielczy Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Krośnieńskie Kółko Fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA i Agencja wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA.

pd
Fot. Piotr Dymiński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj