KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnieńskie Święto Fotografii

Krośnieńskie Święto Fotografii Fot. Piotr Dymiński

Już po raz 13. odbyło się Krośnieńskie Święto Fotografii. Liczni pasjonaci, ich przyjaciele i znajomi spotkali się w Spółdzielczym Domu Kultury na 5. wystawach fotograficznych.

REKLAMA


Kilkunastu autorów zaprezentowało ponad 200 czarno białych zdjęć, w ramach pięciu wystaw fotograficznych: "Człowieczeństwo", "W prowincjonalnym małym mieście", "Święta polskie" i "Z biegiem rzeki". Gościem specjalnym święta był Szymon Muszański z wystawą "Życie na wypasie".

Podczas tego jednego wieczoru można było zapoznać się z niesamowitą prezentacją rocznego dorobku grup działających w Kuźni Światła. Znaczna część prac to dzieło początkujących artystów, którzy dołączyli do Kuźni zaledwie rok temu. Podczas wystawy można było porozmawiać z autorami, dzielić się refleksjami, a Tomasz Wajda opowiadał, czym dla niego jest fotografia.

"Kółko fotograficzne dla dorosłych miało być krótkotrwałym eksperymentem. Z czasem stało się Kuźnią Światła i od 2006 roku uczy, coraz to nowych adeptów, miłości do fotografii.

- Od samego początku wybraliśmy czerń i biel jako środki naszego fotograficznego wyrazu. Od początku też szukamy fotografii innej, powstałej z prawdziwej pasji, przemawiającej, zdolnej do opowiedzenia historii za pomocą światła i cienia - mówi Tomasz Wajda.

Organizatorzy Święta: Spółdzielczy Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Krośnieńskie Kółko Fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA i Agencja wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?