Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pokemony dotarły do Krosna

Pokemony dotarły do Krosna pokegomap.pl

Kto jeszcze nie słyszał o aplikacji Pokemon Go? Śmieszne potworki, które można łapać i trzymać w kieszeni dotarły właśnie do Krosna. Widzieliście już, jak ludzie wpatrujący się w ekran smartfona biegają za czymś po ulicy? Jeśli nie, to zapewne wkrótce zobaczycie.

Pokemony pojawiły się po raz pierwszy w Japonii, w latach 90-tych ubiegłego wieku. Tak, to było w poprzednim tysiącleciu. Nazwa oznacza "kieszonkowego potwora" (od japońskiego "Poketto Monsutā" lub angielskiego Pocket Monsters). Początkowo występowały w grach na przenośnego Gameboya firmy Nintendo. Później przeszły do świata komiksu, filmu (manga, anime), zabawek i książek.

Przewodnim motywem jest łapanie zabawnych potworków (prawdopodobnie tysiące gatunków), zamykanie ich w specjalnych kieszonkowych kulach (istnieje kilkadziesiąt rodzajów Poké Ball) i wystawianie ich do walk z innymi stworkami. Gracz czy bohater kreskówki jest jednym z "trenerów Pokemonów".

Ten dochodowy biznes chyba nie ma końca. Ostatnio hitem stała się aplikacja Pokemon Go - gra na smartfona, która skłania do wyjścia w teren. To coś dla tych, którzy oglądając kreskówki, sami marzyli, żeby łapać pokemony w realnym świecie. Na jej punkcie oszalało wielu młodszych i starszych fanów. Chcą złapać je wszystkie!

Gra korzysta z technologii "rozszerzonej rzeczywistości": na rzeczywisty obraz z kamery smartfona nakładana jest grafika z gry. Takie rozwiązanie łączy świat fikcyjny z rzeczywistym, a w grze pozwala poruszać się we wszystkich wymiarach. Pokemon Go korzysta też z funkcji GPS, lokalizując gracza.

W internecie dostępna jest mapa ułatwiająca polowanie na Pokemony. Stworki są już w Krośnie!

pd

7 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj