KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pokemony dotarły do Krosna

Pokemony dotarły do Krosna pokegomap.pl

Kto jeszcze nie słyszał o aplikacji Pokemon Go? Śmieszne potworki, które można łapać i trzymać w kieszeni dotarły właśnie do Krosna. Widzieliście już, jak ludzie wpatrujący się w ekran smartfona biegają za czymś po ulicy? Jeśli nie, to zapewne wkrótce zobaczycie.

REKLAMA


Pokemony pojawiły się po raz pierwszy w Japonii, w latach 90-tych ubiegłego wieku. Tak, to było w poprzednim tysiącleciu. Nazwa oznacza "kieszonkowego potwora" (od japońskiego "Poketto Monsutā" lub angielskiego Pocket Monsters). Początkowo występowały w grach na przenośnego Gameboya firmy Nintendo. Później przeszły do świata komiksu, filmu (manga, anime), zabawek i książek.

Przewodnim motywem jest łapanie zabawnych potworków (prawdopodobnie tysiące gatunków), zamykanie ich w specjalnych kieszonkowych kulach (istnieje kilkadziesiąt rodzajów Poké Ball) i wystawianie ich do walk z innymi stworkami. Gracz czy bohater kreskówki jest jednym z "trenerów Pokemonów".

Ten dochodowy biznes chyba nie ma końca. Ostatnio hitem stała się aplikacja Pokemon Go - gra na smartfona, która skłania do wyjścia w teren. To coś dla tych, którzy oglądając kreskówki, sami marzyli, żeby łapać pokemony w realnym świecie. Na jej punkcie oszalało wielu młodszych i starszych fanów. Chcą złapać je wszystkie!

Gra korzysta z technologii "rozszerzonej rzeczywistości": na rzeczywisty obraz z kamery smartfona nakładana jest grafika z gry. Takie rozwiązanie łączy świat fikcyjny z rzeczywistym, a w grze pozwala poruszać się we wszystkich wymiarach. Pokemon Go korzysta też z funkcji GPS, lokalizując gracza.

W internecie dostępna jest mapa ułatwiająca polowanie na Pokemony. Stworki są już w Krośnie!

pd

  • autor: pd

7 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?