KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IX Górskie Zawody Balonowe 2008

Zakończenie zawodów balonowych w KrośniePierwsze miejsce:  Valerij Machnorylov  -  Litwa  - Nazwa balonu: RYTAS
Drugie miejsce:  Zbigniew Jagodzik – Leszno
Trzecie miejsce: Bogdana Prawickiego  – Leszno
Czwarte miejsce: Bartosz Nowakowski – Aeroklub Włocławek  - Nazwa balonu: ANWIL

REKLAMA
Balony na niepogodęW sobotę wieczorem dobiegły końca IX Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. W tym roku zawodnicy i organizatorzy zmagali się głównie z pogodą. Ostatecznie uczestnikom zawodów udało się odbyć trzy punktowane loty, w trakcie których rozegrano dziewięć konkurencji. Sklasyfikowano 31 załóg. Zwyciężył Litwin Valerij Machnorylov, który zgromadził 7525 pkt.
Jurek Skrzypczyk w KrośnieOstatniego dnia balonowej fiesty na krośnieńskim lotnisku przed koncertem Czerwonych Gitar, udało nam się przeprowadzić rozmowę ze współzałożycielem zespołu Jurkiem Skrzypczykiem.
Krzysztof Drabik w KrośnieRozmowa z Krzysztofem Drabikiem, trzykrotnym mistrzem Polski, mistrzem dalekiego wschodu oraz Chin.
Jak to się stało, że zająłeś się tą sztuką barmańską?
- To był oczywiście przypadek, choć nie ukrywam, że każdy może trenować sztukę w wolnym przyrządzaniu koktajli. Ja sam na początku byłem związany z gastronomią jednak ten zawód jest dla mnie taka pasją, że dzień bez prób powoduje u mnie złe samopoczucie.
Orliki w KrośnieTak jak rok temu „Iskry”, tak w tym roku „Orlik”. Niezapomniany, ekscytujący niezwykle niebezpieczny pokaz akrobatyczny, przeprowadzony przez doświadczonych pilotów Polskich Sił Powietrznych, m.in.: Dariusza Stachurskiego. Specjalnie dla mieszkańców Krosna przybyli oni z Radomia.
Wywiad z Beno OtrębąPrzede wszystkim gratuluję kolejnego udanego koncertu, choć pewnie słyszycie to za każdym razem kiedy gracie.
- Staramy się, staramy.

Nie mogę się nie zapytać jak wrażenia z Krosna?
- Zimno trochę, bardzo zimno jak na tę porę roku. Ale publiczność wspaniała.
Dziś o godzinie 6.30 załogi balonowe wystartowały z płyty lotniska. Mamy nadzieję, że w dalszej części konkursu o puchar redaktora naczelnego, magazynu lotniczego „Skrzydlata Polska” pogoda będzie sprzyjająca.
Drugi dzień balonowej fiesty za nami2 maja pogoda niestety pokrzyżowała plany porannego startu balonów, nie pozwoliła również na wieczorny start do konkurencji, lecz mimo tego dzisiejszy dzień na lotnisku był pełen atrakcji. Tak samo jak w dniu wczorajszym, Sędzia zawodów wyraził zgodę na indywidualne przeloty balonowe. Gdy wieczorne warunki atmosferyczne poprawiały się załogi balonowe wzbiły się ku zachodzącemu słońcu barwiąc swym wizerunkiem krośnieńskie niebo. Piękny pokaz balonowy i krótkie loty zauroczyły niejedną osobę.
Wiatr, deszcz i błyskawice...Niestety pogoda pokrzyżowała plany wieczornych konkurencji, a także dalszego ciągu imprezy. Zaplanowany wieczorny koncert Norbiego z zespołem, a także nocny pokaz balonów nie odbyły się. Wieczorna konkurencja była przeciągana z minuty na minutę z powodu wiejącego wiatru. Organizatorzy podjęli decyzje odwołania wieczornej konkurencji balonowej. Powód odwołania to silny wiatr oraz zbliżające się gęste chmury zapowiadające nieunikniony deszcz oraz burzę.
Klasa IId z Gimnazjum nr 3 pomaga przy budowie HospicjumW związku z organizowanymi IX Międzynarodowymi Górskimi Zawodami Balonowymi w Krośnie, na placu lotniska możemy spotkać uczniów krośnieńskiego Gimnazjum nr 3 z klasy IId, którzy kwestują na rzecz budowanego Hospicjum. Pod przewodnictwem księdza Marka Zarzyczynego oraz pani Kamili Bogackiej 17 uczniów gimnazjum w charakterystycznych koszulkach z logo szkoły wtapiają się w tłum widzów i zbierają fundusze na budowę hospicjum.
Jaki związek ma budowa Hospicjum z zawodami balonowymi organizowanymi w Krośnie.
- Skorzystaliśmy z zaproszenia jakie otrzymało Hospicjum, aby wraz z naszymi wolontariuszami kwestować. W tym roku wolontariuszami, są uczniowie z klasy IId z Gimnazjum nr 3 w Krośnie. Również, naszym celem jest przybliżenie inicjatywy powołania Hospicjum oraz jego promocja.
Dobre wieści zarówno dla zawodników jak i mieszkańców Krosna i okolic! Pogoda pozwoliła na poranny start. W pierwszym locie IX GZB rozegrano pięć konkurencji - Fly in (FIT), Wyścig do strefy, Konkurencja trójwymiarowa (tzw. Box), Cel wyznaczony przez sędziego (JDG) oraz Walc (HZW).Zawodnicy samodzielnie wybierali miejsce startu - w większości były to pola położone na południe i południowy wschód od Krosna - okolice Głowienki i Wrocanki.
Przedstawiamy Państwu tabelę wyników po pięciu porannych konkurencjach w dniu 1.05.08.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?