KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginXI Górskie Zawody Balonowe 2010

XI Górskie Zawody Balonowe w Krośnie o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska” wystartowały. Oficjalne otwarcie zawodów balonowych ogłosił Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, 29 kwietnia 2010 r., podczas inauguracji GZB. Rokrocznie, końcem kwietnia i podczas majowego weekendu, krośnieńskie niebo wypełniają kolorowe balony. I tak stało się również i teraz. Po raz XI nad naszym miastem pojawią się załogi balonowe.

REKLAMA
Tradycją Krosna stał się już widok pięknych balonów na tle nieba podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczna impreza zapowiada dużo emocji - zarówno tych sportowych, jak i muzycznych. Każdego roku Krosno witane jest przez wiele załóg balonowych, również tych spoza granic naszego kraju (Litwa, Łotwa, Węgry, Słowacja).

Rywalizacje balonowe to jedne z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, które każdego roku ściągają do miasta tysiące turystów podziwiających fruwające nad miastem wielobarwne balony.  Górskie Zawody Balonowe to także rodzinny piknik, dobra muzyka i wspaniała zabawa. Jedną z gwiazdą pojawiających się na krośnieńskim niebie będzie zespół Zakopower. Sebastian Karpiel-Bułeczka obiecuje autografy wszystkim fankom.

Termin największej imprezy plenerowej w Krośnie zbliża się wielkimi krokami. Kilkudniowe zmagania baloniarzy podczas XI Górskich Zawodów Balonowych i XXVI Międzynarodowych Balonowych Mistrzostw Polski zaplanowano na 29 kwietnia i potrwają do 2 maja. Swój udział potwierdziły już najlepsze polskie załogi jak i zawodnicy z Litwy Łotwy, Słowacji i Węgier.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?