KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginX Górskie Zawody Balonowe 2009

Urszula KasprzakW niedzielny wieczór, w ostatni dzień krośnieńskiej majówki, na scenie płyty lotniska wystąpiła jedyna w swoim rodzaju gwiazda, którą kochają wszyscy fani muzyki. Urszula Kasprzak, polska wokalistka rockowa, znana dla publiczności jako Urszula.

REKLAMA
Wielki Finał Górskich Zawodów BalonowychXXV Balonowe Mistrzostwa Polski i X Górskie Zawody Balonowe dobiegły końca. Pomimo niesprzyjającej porannej pogody drugiego maja matka natura uśmiechnęła się do baloniarzy, temperatura i wiatr sprzyjały. O godzinie 17:00 personel zawodów podjął decyzję, że dwie ostatnie konkurencje odbędą się.
Baloniarska niepogodaMiłośnicy lotów balonowych dzisiejszego poranka usłyszeli, że obecna sytuacja pogodowa nie pozwala na odbycie się konkurencji. Powodem była standardowo fatalna pogoda, która zmienia się na przestrzeni kilku godzin. Meteorolodzy przewidują, że około godziny 8 mogą nawet mieć miejsce opady deszczu, około godziny 6 chmury znajdowały się na wysokości 200-300 m.
Balonowy 1 maja w KrośnieW tym roku pierwszy dzień maja rozpoczął się bardzo widowiskowo. W powietrzu można było dostrzec balony, co było nagrodą dla wszystkich „rannych ptaszków”, którzy wstali wcześniej mimo tego, że dzisiejszy dzień jest dniem wolnym od pracy.
2 dzień balonowej rywalizacjiOkoło 30 balonów dzisiejszego poranka pojawiło się na błękitnym niebie. Start odbył się w Krościenku Wyżnym i na jego obrzeżach. Wiele mieszkańców tamtejszych domów miała nie lada atrakcje widząc niekiedy za swoim oknem rozkładającą się ekipę gotową w siłę walki w czterech konkurencjach jakie zaplanowano. 
Balony na krośnieńskim niebie„Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem” i jak te obłoki z piosenki Starego Dobrego Małżeństwa tak wzbiły się ku niebu balony w pierwszym, porannym locie zawodów balonowych w Krośnie. Oczarowani mieszkańcy miasta budzili się ze snu podziwiając pływające po błękicie załogi. 
XXV Balonowe Mistrzostwa Polski w Krośnie otwarte.XXV Balonowe Mistrzostwa Polski i X Górskie Zawody Balonowe w Krośnie wystartowały. Oficjalne otwarcie zawodów balonowych ogłosił Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki 28 kwietnia 2009 r. podczas inauguracji GZB. Rokrocznie końcem kwietnia i podczas majowego weekendu krośnieńskie niebo wypełniają kolorowe balony. I tak stało się również i teraz. Po raz X nad naszym miastem pojawiły się załogi balonowe.
Program Balonowej Fiesty na krośnieńskim lotniskuKonkurencje balonowe, koncerty, wystawy, loty widokowe nad miastem, prezentacje załóg Samochodowych Mistrzostw Polski w Rajdach Górskich oraz występy gwiazd wieczoru. To i wiele innych atrakcji podczas X Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych oraz XXV Międzynarodowych Balonowych Mistrzostwach Polski w Krośnie. Śledź wydarzenia z naszym portalem. Wejdź na www.balony.krosnocity.pl - portal wysokich lotów.
Fiesta Balonowa w Krośnie znana w całej PolsceX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe i zarazem XXV Balonowe Mistrzostwa Polski w Krośnie wystartują już 29 kwietnia 2009 roku. Tak jak w minionych latach Fundacja "Otwartych Serc" im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej, Prezydent Miasta Krosna, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska”, Aeroklub Podkarpacki oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza organizują X MGZB o Puchar Redaktora Naczelnego ML „Skrzydlata Polska”. 

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?