KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XII Górskie Zawody Balonowe 2011

Zwycięzcą XII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych, rozgrywanych od 30 kwietnia do 2 maja 2011 roku został Dariusz ZARZYCKI – Polska – Aeroklub Łódzki - balonem KANION GOLD (12 - SP-BIP). Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew JAGODZIK  - Polska - Aeroklub Leszczyński na balonie NEXBAU (4 - SP-BDR), a na 3 stopniu podium stanął Jacek BARSKI - Polska  - Aeroklub ROW Rybnik na balonie AEROKLUB ROW (17 - SP-BWL).

alt

REKLAMA




Warunki atmosferyczne sprzyjały. W porannym poniedziałkowym (2 maja 2011) locie udało rozegrać się cztery konkurencje. Opis konkurencji w dalszej części artykułu. Wyniki dostępne są na Oficjalnej stronie zawodów - www.gorskie-zawody-balonowe.pl

Już dzisiaj, w poniedziałek 2 maja na krośnieńskim lotnisku odbywac się będzie II część Rock Oil Festival. Gwiazdą wieczóru będzie Ania Wyszkoni. W czasie drugiego dnia przsłuchań festiwalowych zaprezentują się zespoły z bardziej odległych zakątków Polski. Do Krosna zawitają: AromaHue – Świebodzin, Fanaberia – Nowa Iwiczna, Amiti – Rzeszów oraz The Sloth – Sanok. Laureat Rock Oil Festival zagra jako support przed Gwiazdą Wieczoru.

Pogoda w sobotni wieczór 30 kwietnia 2011 pokrzyżowała plany wieczornej balonowej konkurencji, która miała odbyć się o godzinie 18:00. Niesprzyjający wiatrach i deszcz pokrzyżował plany organizatorom i zawodnikom. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na start do konkurencji porannej 1 maja.

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci w Krośnie przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc im. Bogusi Nykiel Ostrowskiej zapraszają do wsparcia kampanii Społecznej na rzecz transplantacji. Wystarczy wypełnić i zachować rozdawane przez wolontariuszy w czasie trwania Górskich Zawodów Balonowych oświadczenia woli. Jest to dokument informujący o woli przekazania swoich organów po śmierci do transplantacji. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Radnego Miasta Krosna Arkadiusza Oponia.  

Co rok podczas majowego weekendu krośnieńskie niebo wypełniają kolorowe balony. I tak stało się również i teraz. Po raz XII nad naszym miastem pojawiły się załogi balonowe. W piątkowy wieczór (29 kwietnia br.) na krośnieńskim rynku oficjalne rozpoczęły się XII Górskie Zawody Balonowe o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska”. Przywitania zebranych gości i uczestników dokonał rzecznik prasowy zawodów – Zygmunt Jerzyk.

Coraz większe zainteresowanie budzą coroczne zawody służb mundurowych MUNDURIADA. W tym roku weźmie w nich udział 8 drużyn! Już w sobotę 11.00 - 16.00! Do konkurencji staną drużyny Policji, Straży Granicznej z Sanoka, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policealnej Szkoły Dedektywów Ochikara, Szczepu Harcerskiego Górskie Bractwo, Firmy Ochrony Mienia Karabela.

Krosno podczas majowego weekendu serdecznie zaprasza najmłodszych na wiele atrakcji, zabaw, konkursów, warsztatów, koncertów.

Rokrocznie końcem kwietnia i podczas majowego weekendu krośnieńskie niebo wypełniają kolorowe balony. I tak stało się również i teraz. Po raz XII nad naszym miastem pojawiły się załogi balonowe. W piątkowy wieczór (29 kwietnia br.) na krośnieńskim rynku oficjalne rozpoczęły się XII Górskie Zawody Balonowe o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska”. Przywitania zebranych gości i uczestników dokonał Rzecznik Prasowy Zawodów – Zygmunt Jerzyk.

W sobotni poranek (30.04.2011) parę minut po godzinie 7:00 w niebo wzbiły się po raz pierwszy w tym roku kolorowe balony. Start 21 załóg balonowych do 1 konkurencji odbył się z płyty lotniska. Szczegóły startu, wyniki oraz relacja z wczorajszej Inauguracji XII GZB już niebawem.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza anonsuje nowe, skierowane do miłośników rocka wydarzenie muzyczne odbywające się podczas majowego weekendu z balonami. ROCK OIL FESTIWAL to miejsce prezentacji ciekawych zjawisk artystycznych w szeroko rozumianej muzyce rockowej. Mocne brzmienie, energetyczne utwory przyciągały tłumy. Dziś rock’n’roll, choć nieco bardziej niszowy, nadal potrafi porwać wielu do zabawy.

Konkurencje i ich zasady podczas Górskich Zawodów Balonowych.

Pogoda „jest zamówiona”, w majowy weekend Krosno będzie przyciągać licznymi atrakcjami. XII Piknik Balonowy potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Nie zabraknie przy tym wydarzeń sportowych i muzycznych. Będą nowości: scena pod namiotem, darmowy autobus zapewniający dojazd na lotnisko oraz Rock Oil Festiwal. Uwaga, organizatorzy zapowiadają też bardziej rygorystyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa.

REKLAMA




© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?