KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ze Skandynawii do Polski

Moda na domy prefabrykowane powoli wkracza na teren naszego kraju. Pierwsze tego typu konstrukcje spopularyzowane zostały na terenie Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Budynki te, produkowane praktycznie w całości w zakładach i montowane za pomocą dźwigu bezpośrednio na fundamentach, cieszą się coraz większą popularnością, gdyż bez trudu spełniają wiele dość restrykcyjnych warunków w polskim budownictwie, a ponadto mają mnóstwo zalet: są tanie, szybkie w montażu, odporne na warunki atmosferyczne, a co najważniejsze - są energooszczędne.

REKLAMA


Prefabrykowany = energooszczędny
Domy prefabrykowane charakteryzują się bardzo wysoką energooszczędnością. W trakcie ich produkcji stosuje się materiały zatrzymujące ciepło, budynki wyposażyć można  także w systemy alternatywnego pozyskiwania energii, które znacznie obniżają koszty utrzymania domu.

Co prawda nie ma przeciwwskazań w zastosowaniu tego typu rozwiązań w domu murowanym, jednak sam koszt ich montażu najczęściej przewyższa opłacalność. Murowany dom energooszczędny może być nawet o sto procent droższy w budowie niż dom prefabrykowany. Podobne porównanie zastosować można w przypadku nowych mieszkań i domów gotowych. Oczywiście znacznie bardziej opłacalna jest opcja druga!

Dom na życzenie
Dobra firma produkująca domy prefabrykowane dysponuje dużą ofertą gotowych różnorodnych projektów, które można dopasować do potrzeb inwestorów, posiada także własnych architektów zajmujących się tworzeniem nowych projektów zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami inwestorów.

W przypadku domów prefabrykowanych warto wziąć pod uwagę także minimalne różnice dotyczące realnych cen budowy, a tych podanych w kosztorysie. Zazwyczaj plany spełniają się w 100% w przeciwieństwie do domów murowanych.

Tradycyjne budownictwo mokre jest narażone na całe mnóstwo czynników zewnętrznych, mających wpływ na ostateczny koszt budowy. Wybierając dom prefabrykowany inwestor nie musi martwić się także nadzorowaniem prac kolejnych ekip wykończeniowych czy budowlanych. Tutaj wszystkie zadania realizowane są przez jedno przedsiębiorstwo, dlatego wszystko zrobione jest nie tylko terminowo, ale również solidnie.

Czas to pieniądz
Istotną zaletą domów prefabrykowanych okazuje się być także czas budowy. Na dom murowany musimy poświęcić minimum pół roku, produkcja i montaż domów prefabrykowanych trwa natomiast kilka lub kilkanaście tygodni. Ważne jest także to, że można bez problemu stawiać je zimą. To technologia sucha niewymagająca użycia wody na placu budowy!

Podsumowując można, więc powiedzieć, że budynki prefabrykowane są znaczenie lepsze od murowanych praktycznie na każdym etapie. Charakteryzują się niższymi kosztami budowy i utrzymania, a ich trwałość jest identyczna. Poza tym warto wspomnieć o wieloletniej gwarancji udzielanej przez producentów domów prefabrykowanych. W większości przypadków obejmuje ona nawet 30 lat, co nie jest możliwe do uzyskania w przypadku budynków murowanych.

Treść artykułu jest przygotowana przez firmę: www.danwood.pl, która jest wyspecjalizowanym producentem gotowych domów.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?