KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przydomowe oczyszczalnie - ekologiczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Brak instalacji kanalizacyjnej może przysporzyć wielu problemów. By ścieki mogły być prawidłowo odprowadzane, najczęściej budowane były szamba, które niestety nie zawsze spełniały swoją funkcję a ich budowa i oczyszczanie pochłaniały niemałe pieniądze. Dobrze, że takie rozwiązanie stosowane jest obecnie sporadycznie, gdyż najlepszym rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków.

REKLAMA


Oczyszczalnia przydomowa czy to się opłaca?
Jeśli nie ma możliwości podłączenia gospodarstwa domowego do kanalizacji, oczyszczalnia przydomowa będzie idealnym rozwiązaniem, które jest bezobsługowe i bezawaryjne. Co ważne, jest tania w eksploatacji i ekologiczna.

Zalety przydomowej oczyszczalni.
Jak już zostało wspomniane, taka oczyszczalnia jest funkcjonalna i ekologiczna, jednak to nie wszystkie zalety, jakie przemawiają na korzyść jej wykonania, bo najważniejsza jest możliwość prawidłowego odprowadzania ścieków. By pozyskać więcej informacji o najnowszych rozwiązaniach i dobrać opcję dopasowaną do potrzeb można skorzystać z oferty http://oczyszczalnie24.eu/, która na pewno przypadnie do gustu.

Budując oczyszczalnie, można liczyć na:
- komfort użytkowania. Oczyszczalnie oparte o najnowsze rozwiązania są bezawaryjne,
- brak uciążliwych zapachów, które występują przy korzystaniu z szamba,
- stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne.

Wady oczyszczalni przydomowej
Niestety, mimo iż takie rozwiązanie jest ekologiczne i sprawdza się, to posiada także kilka wad:

- wysokie koszty wykonania oczyszczalni, które zwracają się po trzech latach, jednak jednorazowo trzeba zapłacić sporą sumę pieniędzy, a nie każdego stać na tak drogą inwestycję,

- problematyczna może być przestrzeń. Wykonanie oczyszczalni wymaga sporej powierzchni, gdyż urządzenia zajmują trochę miejsca. W rzeczywistości nie zawsze taka prywatna kanalizacja może być wykonana, jeśli przestrzeń koło domu znacznie ogranicza,

- wielkość gospodarstwa domowego wpływa na koszty związane z budową oczyszczalni.

Jak zabrać się za budowę oczyszczalni?

Chcąc wybudować przydomową oczyszczalnię, trzeba najpierw załatwić formalności, bo niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Mając potrzebny dokument, można zlecić jej wykonanie profesjonalnej firmie. Oczywiście wcześniej trzeba wyznaczyć miejsce, w którym ma zostać zbudowana.

Na jakich zasadach działa nowoczesna oczyszczalnia?
Działanie oczyszczalni można podzielić na dwa etapy:

1. oczyszczanie beztlenowe, które zachodzi w specjalnym gnilnym osadniku,
2. oczyszczanie tlenowe, w którym niebezpieczne zanieczyszczenia ulegają neutralizacji i rozkładowi.

Prawidłowo oczyszczone ścieki nie są groźne dla środowiska, dlatego za pomocą drenażu mogą zostać odprowadzone z oczyszczalni. Mając do wyboru wykonanie betonowego szamba czy przydomowej, nowoczesnej oczyszczalni, to na pewno szambo nie będzie korzystnym rozwiązaniem, a oczyszczalnia zapewni komfort stałego odprowadzania ścieków, pozwoli też na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Interesując się wykonaniem takiego projektu, warto wcześniej poprosić o całkowitą wycenę.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?