KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Drzwi w stylu antycznym

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Drzwi w stylu antycznym Wnętrzarskie trendy coraz częściej wskazują na powrót do tradycji. Polacy szukają oryginalnych mebli, szperają po pchlich targach mając nadzieję na znalezienie prawdziwej perełki. To samo dotyczy stolarki okiennej i drzwiowej – coraz częściej wybieramy klasyczną elegancję. Sprawdźmy więc czym kierować się poszukując oryginalnych drzwi.

REKLAMA


Znajdź swój styl
Jeśli zależy nam na urządzeniu mieszkania czy domu w stylu klasycznym - warto poszukać takiego, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Bez wątpienia najwięcej zwolenników znajdują szlachetne meble secesyjne, takie jak piękne fornirowane kredensy, bogato zdobione biurka czy sekretarzyki. Jeśli chcemy być konsekwentni - zatroszczmy się o ujednolicenie całej przestrzeni, łącznie ze stolarką drzwiową. Zadbajmy więc o ciężkie mosiężne klamki w stylu secesyjnym, które będą znakomicie harmonizowały się z resztą mebli. Ze znalezieniem oryginalnych elementów wykończenia może być trudno, jednak zawsze możemy posiłkować się znakomicie odtworzonymi współczesnymi odpowiednikami mosiężnych klamek i okuć. Dostaniemy je w wielu zakładach zajmujących się odtwarzaniem detali z epoki. Podobnie z drzwiami - na rynku znajdziemy dużo dobrze wykonanych współczesnych wersji drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Zaufaj szlachetnym detalom
Jeśli zależy nam na kompleksowym wyposażeniu wnętrza w antyczne elementy, warto dobrze sprawdzić dostępną na rynku ofertę. Prawdopodobieństwo znalezienia w serwisach internetowych czy sklepach stacjonarnych oryginalnych stuletnich drzwi może być bardzo małe. Czasami lepiej posiłkować się zakładami, które wykonają świetne imitacje i nie zedrą z nas ostatniego grosza. W ich ofercie znajdziemy zarówno bogato zdobione klamki w stylu pałacowym, do złudzenia przypominające oryginalne, jak równie z wykonane z najwyższej jakości drewna drzwi. Sosna, mahoń, dąb - to najbardziej popularne gatunki drewna, z których powstaje stolarka okienna i drzwiowa. Królują one również w przypadku imitacji antycznych detali. Gotowe wybory zachwycają bogactwem i autentycznością wykonanych zdobień, posiadają oryginalne rzeźbienia, ornamenty, nawiązujące do epoki pilastry, aplikacje na górnej belce. Możemy znaleźć drzwi wykonane z jasnych lub ciemnych odmian drewna, z oszklonym środkiem, pełne lub z delikatnymi detalami. Wszystko po to, żeby idealnie dopasować je do charakteru wnętrza.

Liczy się trwałość
Wybierając drzwi idealne do naszego antycznego wnętrza, pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na jakości wykonania. Jeśli zainwestujemy w szlachetne drewno i bogate zdobienia, imitacja nie będzie razić, a wręcz sprawi wrażenie idealnego odwzorowania. Warto zatroszczyć się o ręczne wykonanie detali, które obecnie zapewnia niejeden polski producent drzwi. Stanowić to będzie gwarancję nie tylko pięknego wyglądu drzwi, ale również ich trwałości. Jeśli chcemy maksymalnie zbliżyć się do ideału i upiększyć wnętrze mieszkania - warto zainwestować w precyzyjnie wykonane elementy stolarki drzwiowej.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?