Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trendy w aranżacji ścian

Trendy w aranżacji ścian Fot. Leroy Merlin

Jak wykończyć ściany w remontowanej właśnie kuchni lub łazience i co dziś jest modne podpowiadają specjaliści z Leroy Merlin.

REKLAMA- To co często zaskakuje klientów, to brak jasnego podziału pomiędzy płytkami do kuchni i do łazienki. Dziś klient może aranżować swoje pomieszczenia dowolnie z całości dostępnego asortymentu, łączyć style, motywy dekoracyjne, kolory i formaty. Ten swoisty eklektyzm nazywamy trendem fusion - opowiada Jacek Karasiewicz, Szef Produktu Leroy Merlin.

Jak się okazuje,  w glazurze i terakocie styl tradycyjny, rustykalny i klasyczny z płytkami w formacie 10x10 cm, które jeszcze kilka lat temu były standardem dekoracji, dziś są w defensywie i znikają ze sklepowego asortymentu. Obecnie popularne są większe formaty płytek w kształtach prostokątnych. Klienci, zwłaszcza o konserwatywnych upodobaniach, często wybierają płytki w stylu basic, czyli jasne kolory od bieli do kremu, beżu i jasnych tonacji szarości z odpowiednio skomponowanymi dekoracjami i dekorami. Dekory i listwy drukowane na płytkach często nawiązują do roli pomieszczenia - w kuchni odnajdziemy np. warzywa, owoce i przyprawy, a w łazience motywy morskie i roślinne. Formaty płytek basic to duże prostokąty od 25x40 cm, przez 30x60 cm aż do 25x70 cm.

Kolekcje basic często łączy się w aranżacjach z płytkami imitującymi drewno, cegłę lub płytkami typu patchwork, czyli wielokolorowymi płytkami z bogatymi wzorami etnicznymi np. w stylu marokańskim.

- Spośród nowych tendencji warto odnotować zauważalny renesans uniwersalnych, jednokolorowych płytek ściennych w bogatej palecie barw, która daje szerokie możliwości tworzenia atrakcyjnych designów. Kolekcje te są obecnie ulubionym materiałem aranżacyjnym architektów i projektantów wnętrz. Dominują tu formaty kwadratowe 15x15 cm i 20x20 cm - zauważa Jacek Karasiewicz.

Innym rosnącym trendem są również płytki jednokolorowe fazowane (styl ten potocznie nazywany jest metro) oraz jednokolorowe płytki o ondulowanych powierzchniach, czyli o nierównomiernej fakturze. W płytkach fazowanych Polacy najczęściej decydują się na kolor biały. Z kolei płytki ondulowane to swego rodzaju nostalgia za najbardziej klasycznym designem odwzorowującym pierwsze ręcznie formowane i wypalane płytki ceramiczne.

- W ostatnich 2 latach najbardziej dynamicznie rozwija się styl techno charakteryzujący się kolorystyką w pasmie biel, szarość, grafit z minimalistycznymi akcesoriami dekoracyjnymi często zastępowanymi płytką bazowa ze strukturą np. fal. Jest to raczej prosty design z oszczędną grafiką - dodaje Jacek Karasiewicz z Leroy Merlin.

Na ścianach w kuchniach i łazienkach można również kłaść tapety odporne na wilgoć. Zazwyczaj są to grube tapety winylowe klejone na kleje z metylocelulozą. - W tapetach do wspomnianych pomieszczeń zapanowała moda na imitację desek. Oprócz tego zawsze modne są kafle - zarówno w tradycyjnej odsłonie ale także kafle z francuskiego metra oraz mozaika. Aby być w zgodzie z trendami i móc poczuć klimat małej kawiarni w swojej kuchni, w ofercie pojawiły się tapety z napisami imitującymi napisy wykonane kredą na tablicy - podpowiada Hanna Zawisza, Szef Produktu Leroy Merlin Polska.

Produkty do aranżacji ścian widoczne na zdjęciach dostępne są w sklepach Leroy Merlin oraz na www.leroymerlin.pl

lmp

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj