Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W pojedynkę, czy z pomocą - czyli o projektowaniu ogrodu słów kilka

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W życiu każdego silnie zaangażowanego domatora przychodzi taka chwila, w której do drzwi naszej wyobraźni puka idea potrzeby zorganizowania przestrzeni wokół domostwa. Jest to o tyle ważne, bo ogród powinien być dopasowany zarówno do naszych finansów, jak i do stylu życia domowników. Zanim zaczniemy działać, ważne jest by pamiętać o kilku istotnych aspektach.

REKLAMASam nie dam rady, potrzebuje wsparcia
Jeśli jesteśmy dopiero na starcie, budowa domu jeszcze na dobre się nie zaczęła, a my nie mamy żadnego pomysłu organizację przestrzeni w ogrodzie oraz na jego umiejscowienie, zasięgnijmy opinii eksperta. Specjalista ds. zagospodarowania krajobrazu wesprze nas swoim doświadczeniem i zainspiruje do działania. Zawrze on za nas w projekcie wszelkie detale, biorąc pod uwagę wielkość działki i ukształtowanie terenu. Pomoże on uwypuklić wszelkie zalety naszego domowego zacisza. Poradzi jakie elementy koligują z resztą otoczenia, a jakie będą modne nawet w późniejszym okresie i dobrze zespolone z całością. Zaleci nawet jakich środków ochrony roślin użyć by w przyszłości nie martwić się o szkodniki.

Poradzę sobie bez jakiejkolwiek pomocy
Bardziej doświadczeni domowi ogrodnicy, będą próbować samemu sprostać wyzwaniu. Działanie bez wsparcia osób trzecich daje bez wątpienia więcej radości, jak i satysfakcji po osiągnięciu zamierzonego celu. Najważniejsze by brać pod uwagę to, czy lubimy spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu. To fundamentalne kryterium. Nie wyobrażam sobie bowiem sytuacji, w której osoba nielubiąca plewienia gospodaruje olbrzymi teren na ten cel, którym nie będzie miała czasu się zająć. Posiadanie ogrodu wymaga poświęcenia, co niejednokrotnie równa się dłubaniem w grządkach i wyrywaniem chwastów. Dodatkowo, wszystkie elementy ulokowane na działce powinny być uprzednio dobrze rozplanowane. Miejsca, z których często będziemy korzystać powinny być łatwo dostępne. W przeciwnym razie ogród nie będzie funkcjonalny, a wytyczone ścieżki, czy posadzone rabatki, zamiast stać się użytecznymi i cieszyć oko, będą przyprawiały nas o migrenę.

Wyposażenie, czyli to, co nas wyróżnia
Bez względu na to, czy działkę projektujemy sami, czy z czyjąś pomocą, sprawmy by wyglądał on zjawiskowo i niepowtarzalnie. Uroku dodadzą mu różnorakie krzewy i kwiaty, umiejscowione w kolorowych doniczkach lub w skalniaku. Rustykalny akcent wprowadzi umiejscowione w centrum ogrodu coraz to popularniejsze oczko wodne. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią, nie bójmy się zaplanować miejsca do spędzania wolnych chwil z rodziną. Mała polanka z miejscem na huśtawkę lub składany basen okaże się świetnym rozwiązaniem dla dzieci. Rodzice z kolei będą mogli w tym czasie odpocząć przy grillu ze znajomymi lub leżąc na hamaku. Otaczając teren ozdobnym płotkiem uzyskamy zjawiskowy efekt, wprost wyjęty z bajki. A tego przecież szczerze sobie życzymy. (źródło: http://www.sklepogrodniczy.pl/)

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj